Данило Молчанов про електронні ліцензії
Данило Молчанов

Керівник напряму електронних послуг

Вчора Кабміном прийнято Постанову КМУ щодо запровадження всіх ліцензій в електронній формі. Це надзвичайно важливий крок до зменшення бюрократії і спрощення ведення бізнесу, про яке стільки говорять і в якому Україна досі «пасе задніх».

Наразі в Україні запроваджено лише електронну ліцензію на господарську діяльність у сфері будівництва та п’ять е-ліцензій у зовнішньоекономічній сфері (з близько 110-ти документів дозвільного характеру). Цього критично мало і тому прийняття постанови Кабміну не просто створює нормативні підстави для запровадження всіх ліцензій онлайн, а відкриває можливості для виходу на якісно новий рівень спрощення підприємницької діяльності. І цей процес ми «приближали как могли», в тому числі готуючи необхідне законодавче забезпечення.

Проект «Прозорість ті підзвітність державному управлінні та послугах» спільно з Державним Агентством з питань електронного урядування, Міністерством Інфраструктури України та фахівцями Укртрансбезпеки працює над оптимізацією одної з найбільш затребуваних дозвільних процедур – Ліцензією на транспортні перевезення. Саме ця ліцензія надає державний дозвіл на провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів автомобільним транспортом, міжнародних перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом. Ми очікуємо, що вже за декілька місяців сама процедура подачі документів буде суттєво спрощена, а отримати ліцензію можна буде на єдиному порталі адміністративних послуг без жодного відвідування державних органів.

Слідкуйте за нашими новинами!