Коментар до проекту Закону “Про внесення зміни до статті 2 Закону України “Про публічні закупівлі”

Юридичний експерт компоненту електронних закупівель нашого проекту Тетяна Лісовська, розробила експертний висновок до проекту Закону України «Про внесення зміни до статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» (щодозакупівлі товарів і послуг необхідних для проведення навчально-тренувальних зборів збірних команд України)» № 5194.  Пропонуємо Вашій увазі зміст експертного висновку:

  1. Проект закону суперечить основним принципам проведення публічних закупівель, а саме відкритості та прозорості і розвитку конкуренці ( стаття 3 ЗУ Про публічні закупівлі);
  2. Положення проекту закону порушують міжнародні зобов’язання України в сфері публічних закупівель, а саме Угоду СОТ про державні закупівлі, членом якої Україна стала 18.05.2016 і яка передбачає відповідність національного законодавства положенням Угоди, при цьому угода не містить норм, які дозволяють виводити з-під дії законодавства про публічні закупівлі перелічені у проекті Закону види товарів та послуг . Крім того даний проект порушує умови Угоди про асоціацію з ЄС, а саме зобов’язання щодо імплементації положень Диреткив ЄС в сфері публічних закупівель ( Диреткива 2014/24 та 2014/25) в національне законодавство, зокрема принципи та основновні положення до яких відносяться випадки на які не поширюється дія законодавства про публічні закупівлі.
  3. Виведення з під дії закону про публічні закупівлі певних видів товарів та послуг містить корупційні ризики, оскільки в такому випадку закупівля таких товарів та послуг буде здійснюватися без застосування процедур та правил визначених законодавством у сфері публічних закупівель, також інформація про те, що закуповується за кошти платників податків та за яку ціну буде відсутня в електронній системі публічних закупівель “ProZorro”.