Гра у відкриту: ще чотири українських міста приєдналися до Міжнародної хартії відкритих даних

Гра у відкриту: ще чотири українських міста приєдналися до Міжнародної хартії відкритих даних

Україна продовжує просуватися вперед у світовому рейтингу розвитку відкритих даних Open Data Barometer, у тому числі, завдяки успіхам на місцях. Так, ще чотири українських міста: Івано-Франківськ, Кропивницький, Тернопіль та Хмельницький, — приєдналися до Міжнародної хартії відкритих даних і, таким чином, зобов’язались розвивати політику відкритих даних. Відтепер в Україні вже 9 міст, що приєднались до Хартії. Зокрема, два роки тому, 21 лютого 2017, Львів став першим українським містом, яке приєдналося до Хартії та виявило бажання зробити дані доступними для громадськості. У слід за ним до Хартії приєдналися Вінниця, Дніпро, Дрогобич та Чернівці. Україна стала другою країною у світі після Мексики, де так багато міст взяли на себе таке зобов’язання.

Міжнародна хартія відкритих даних — це міжнародна ініціатива, що сприяє співпраці, прийняттю та реалізації спільних принципів, стандартів і найкращих практик відкритих даних у всьому світі. Її цілями є поширення демократії, боротьба з корупцією та сприяння економічному зростанню. Уже 65 національних та місцевих урядів приєднались до ініціативи. Україна офіційно приєдналася до міжнародної Хартії відкритих даних 6 жовтня 2016 року на конференції International Open Data Conference (IODC) 2016 року в Мадриді.

За два роки після приєднання перших українських міст до Хартії було створено 6 міських порталів відкритих даних, відкрито понад 1750 дата сетів, та створено 12 проектів на основі міських відкритих даних, які допомагають аналізувати, планувати, економити та взаємодіяти з містянами.

СЕРЕД ПРОЕКТІВ

Міський енергоменджемент Дрогобича для економії тепла до 40%
«Вінниця комунальна» для покращення роботи комунальних служб
Аналіз маятникової міграції населення у Львові
«Зелений Кропивницький» для збереження зелених насаджень міста
Відкрита мапа Дніпра з даними по 27 темам
Муніципальний чат-бот LvivCityHelper для швидкого доступу до публічної інформації міста 24/7