Команда проекту TAPAS радо ділиться комунікаційними кейсами та знахідками

17 травня відбувся третій Всеукраїнський форум фахівців у сфері урядових комунікацій #єдинийголос. Щорічний захід вкотре відбувся в Україні за сприяння Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та організації з боку Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України за підтримки проекту USAID / UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах / TAPAS».

Від проекту TAPAS до панельної дискусії долучились Петро Матіяшек та Леся Чміль. Вони поділитись власним досвідом того, як комунікувати інновації та впровадження нових сервісів таким чином, щоб достукатись до свого користувача. Основне питання, яке цікавило аудиторію – чому люди, які звикли користуватись офлайновими аналогами, не йдуть в онлайн. Проте, враховуючи щорічне глобальне дослідження Trust Barometer 2019 від Edelman, рівень довіри до технологій зростає. А отже потреба у підвищенні обізнаності щодо технологій у людей також зростає. Тому попереду у нас єдине завдання: ще більше розповідати про інновації, пояснювати, як це працює і чому це корисно.

Петро Матіяшек, керівник проекту USAID / UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах / TAPAS»

Важливі спостереження та висновки: постійно перевіряти власні гіпотези в реальному середовищі, йти до людей та спілкуватись з реальними користувачами, чітко доносити переваги, заручатись підтримкою партнерів, вирощувати амбасадорів своїх послуг та багато інших. Усі приклади базувались на реальних кейсах електронних послуг та інструментах Open Data, зокрема: отриманні ліцензій і декларацій з пожежної безпеки через кабінет на сайті ДСНС, Електронному кабінеті перевізника та Електронному кабінеті водія.

Висловлюємо подяку колегам, які долучились до обговореня, зокрема Віктор Ляху, президенту Фонду Східна Європа, Катерині Копчук, менеджеру з комунікацій Фонду Східна Європа, Олександру Риженку, голові Державного агентства з питань електронного урядування України та Імі Хреновій-Шимкіній, заступнику директора проекту “Реформи у сфері енергоефективності в Україні”, GIZ.