Національна служба здоров’я України створюватиме нові інструменти та електронні сервіси

У межах нового меморандуму про співробітництво на основі відкритих даних

7 червня 2019, Київ. – Національна служба здоров’я України (НСЗУ) разом із Державним агентством з питань електронного урядування України, Фондом Євразія (Проєкт USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS») та Фондом Східна Європа підписали меморандум про співпрацю. Він передбачає роботу над підвищенням доступності та якості відкритих даних в Україні у медичній сфері, а також оптимізацію та реінженіринг бізнес-процесів у межах роботи системи eHealth.

«Зміни в системі охорони здоров’я України відбуваються разом із розвитком електронних інструментів. Декларація про вибір лікаря, електронний рецепт вже стали звичною частиною життя. НСЗУ працює за принципами прозорості та відкритості. Працює перш за все – в інтересах пацієнтів. Ми прагнемо, щоб ті зміни, які відбуваються в системі охорони здоров’я, були зрозумілими, а всі процеси – зручними та ефективними для них. І у цьому провідну роль відіграють електронні інструменти та сервіси», – Олег Петренко, керівник Національної служби здоров’я України.

Згідно з  дослідженням ОБСЄ[1], 59% опитаних громадян не до кінця розуміють суті медичної реформи. Зміни потребують роз’яснення. Саму тому підписання меморандуму про співпрацю має на меті створення інструментів та сервісів на основі відкритих даних, що дозволять зробити медичну реформу зрозумілішою, а сервіси – більш прозорими та зручними для громадян.

«Відкриття даних, сприяння створенню на їх основі доступних сервісів, запровадження електронних послуг, налагодження взаємодії між електронними ресурсами державних органів – одні з основних завдань електронного урядування. Отже, задача Державного агентства з питань електронного урядування України – максимально сприяти розвитку цих напрямів у державних органах. І особливо це важливо для охорони здоров’я, адже користувачем зручних та доступних електронних сервісів у цій сфері може стати майже кожний громадянин. Тому ми раді вітати і підтримати ініціативу та наполегливість Національної служби здоров’я у напряму розвитку е-урядування», – Олександр Риженко, голова Державного агентства з питань електронного урядування України.

Меморандумом передбачено:

  • публікація даних НСЗУ на порталі відкритих даних data.gov.ua;
  • створення серії інтерактивних візуалізацій на основі відкритих даних НСЗУ, зокрема, щодо взаємозв’язку  між кількістю підписаних декларацій з лікарями та доходами лікарень;
  • розроблення нових електронних сервісів на основі даних НСЗУ та послуг, пов’язаних із системою електронного здоров’я eHealth.

Петро Матіяшек, керівник проєкту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS», зазначив: «Це ще один важливий крок сфери охорони здоров’я в межах структурних трансформацій процесів в Україні, що робить її більш прозорою та простою для кожного громадянина. Ми радо підтримуємо цю ініціативу та будемо продовжувати підтримувати процеси, які спрямовані на задоволення запиту суспільства на антикорупційні заходи в Україні».

«Медична реформа – одна з найбільш масштабних та фундаментальних у державі. Зміни у цій сфері відчує на собі кожен українець. Щиро віримо, що завдяки нашій спільній роботі еHealth стане справжнім проривом, новим Prozorro, яким ми будемо пишатися і досвід якого ширитиметься світом», – Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа.


[1] Дослідження щодо корупції в Україні, Інститут прикладних гуманітарних досліджень