Нові цифрові документи у смартфоні та зручні державні електронні послуги на порталі Дія

5 жовтня, 2020, Київ в Україні відбувся перший Diia Summit, у межах якого Міністерство цифрової трансформації презентувало масштабні оновлення національної платформи Дія 2.0, що містить нові електронні послуги у застосунку та на порталі.

Серед представлених електронних послуг та цифрових документів, презентованих під час заходу, три блоки нових цифрових можливостей були розроблені та впроваджені за підтримки проєкту USAID/UK aid “Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах/TAPAS”. Серед них:

  • Будівельні послуги. Чотири електронні послуги сфери будівництва для об’єктів із незначним класом наслідків (СС1) стали доступними на порталі Дія, а саме: 1) повідомлення про початок підготовчих робіт, 2) повідомлення про початок будівельних робіт по CC1, 3) повідомлення про початок будівельних робіт на підставі будпаспорта, та 4) декларація про готовність об’єкта до експлуатації на підставі будпаспорта. Електронні послуги сфери будівництва на порталі Дія мають ключове значення у впровадженні Єдиної державної електронної системи у межах реформування галузі містобудування України. Максимальна автоматизація усіх процесів державного регулювання у будівництві виключає людський фактор із алгоритму надання послуг громадянам та бізнесу, а отже, має значний антикорупційний вплив.
  • Сервіс сповіщення щодо заборгованостей. Перегляд та оплата боргів за виконавчими провадженнями стали доступними для користувачів платформи Дія. Користувачі отримуватимуть push-повідомлення у застосунку та зможуть переглядати інформацію про наявність власних виконавчих проваджень у кабінеті користувача на порталі. А найголовніше – зможуть одразу сплатити їх. Це стало можливим завдяки інтеграції Автоматичної системи виконавчого провадження з платформою Дія за допомогою системи TREMBITA, що дозволить здійснювати автоматичну перевірку даних боржника і заборонить чиновникам проводити реєстрацію чи інші незаконні маніпуляції з даними реєстру.
  • Цифрова довідка внутрішньо переміщеної особи (ВПО), яка відтепер доступна у мобільному застосунку. За даними Міністерства соціальної політики України, станом на вересень 2020 року зареєстровано близько 1,5 млн внутрішньо переміщених осіб. Довідка переселенця необхідна для багатьох адміністративних процедур, зокрема, реєстрації приватного підприємництва, здійснення банківських операцій, подання заяв на отримання соціальних виплат тощо. Довідка ВПО у цифровому форматі у мобільному застосунку Дія усуне дрібні корупційні ризики, зменшивши людський фактор у наданні послуги. Цифрові документи переселенця відображаються у застосунку завдяки інтеграції Єдиного реєстру внутрішньо переміщених осіб з платформою Дія.

На сьогодні у мобільному застосунку Дія вже понад п’ять мільйонів українців. А порталом державних послуг Дія користується понад мільйон українців. Зручні та доступні державні послуги, документи у смартфоні – вже реальність для українців. Відтепер є ще більше цифрових можливостей для громадян та бізнесу, у тому числі завдяки підтримці міжнародних донорів.