Переможці Open Data Challenge 2019: Мапа Реновації

Кожен день ми можемо проходити повз старі занедбані будинки і навіть не замислюватися, яка історія та цінність стоїть за ними.

Ми розповімо вам про проєкт, який зібрав спільноту небайдужих людей, які мріють повернути життя в закинуті будівлі міст та об’єднати міську громаду навколо збереження архітектурної спадщини.

Мапа Реновації – проєкт-переможець #OpenDataChallenge 2019, інтерактивна мапа, що надає інформацію про стан закинутих будівель і просторів міста, пов’язані виконавчі провадження, цільове призначення землі, актуальну діяльність активістів і забудовників.

Саме у період участі у конкурсі Open Data Challenge ідея була перетворена на повноцінну проєктний план, що наразі реалізується у вигляді сайту. Разом з тим команда займається супутніми не-ІТшними активностями: розробкою облікової документації для присвоєння охоронних статусів закинутим будівлям; пошуком і аналізом локацій для потенційної реновації; перемовинами із владою щодо консервації закинутих історичних будівель.

ТОП 3 досягнення проєкту Мапа Реновації:

  • досліджено та нанесено на мапу 226 закинутих будівель Шевченківського району міста Києва, 66 із них – це пам’ятки історії чи архітектури. Закинуті і занедбані;
  • понад 100 людей взяли участь у дослідженнях пусток, 6 пусток отримали облікову документацію для присвоєння охоронного статусу пам’ятки;
  • 5 історичних будівель відскановано та перетворено на хмари точок, які допоможуть точно відтворити фасади будівель під час реновацій.

13 вересня команда Мапа реновацій запрошує всіх небайдужих на незвичайну презентацію сайту проєкту, що відбудеться у руїні у центрі Києва Мапа. Руїна. Реновація. [запуск мапи закинутих будинків], де на кілька годин усі бажаючі можуть зануритися в атмосферу “руїни, що оживе” та дізнатися більше про Київ-що-зникає.

Тож, чекаємо запуску сайту та нових перемог!

А тим часом реєструйтеся на Open Data Forum 2020, щоб дізнатися більше про проєкти-фіналістів цьогорічного конкурсу Open Data Challenge. Форма реєстрації за посиланням https://odf.data.gov.ua/