Переможці Open Data Challenge 2019: Назар CityBot

Фінал національного конкурсу проєктів на основі відкритих даних Open Data Challenge 2020 відбудеться 18 вересня — традиційно на заході Open Data Forum, що цього року проходитиме online. І поки всі з нетерпінням чекаємо пітчів команд, ми вирішили розповісти детальніше про переможців Open Data Challenge 2019 та їхні досягнення за рік після перемоги.

Отже, Назар CityBot — міський чат-бот, що надає інформацію стосовно поточних ремонтів та строків усунення аварій за обраною адресою. Ідея проєкту виникла із запитання: як покращити комунікацію між мешканцями міста та контакт-центром міста Маріуполя щодо питань ЖКГ при цьому не розширюючи штат працівників та телефонію?

Рішенням стало створення онлайн-помічника на основі відкритих даних — сіті-боту, що значно спростив життя мешканців та малого бізнесу. На період участі у Open Data Challenge Сіті-бот Назар вже мав 11 тис. користувачів у Маріуполі. Після участі у конкурсі проєкт стрімко набирає обертів!

ТОП 3 досягнень проєкту Назар CityBot:

  • навантаження на міські контакт-центри та комунальні служби міст було знижено у 2 рази, що зекономило понад 37,5 тис. робочих годин операторів;
  • у 7 разів розширено проінформовану аудиторію (всього понад 2 млн сповіщень); розширено географію проєкту на 10 міст;
  • створено прості інструменти громадського контролю для мешканців (перевірка забудов, МАФів,
    депутатів, вирубки зелених насаджень).

Надихаємося досягненнями та очікуємо неймовірні пітчі фіналістів Open Data Challenge 2020!