Презентація рекомендацій щодо ведення Реєстру комунального майна та його оприлюднення у формі відкритих даних

12 березня відбулася презентація рекомендацій щодо ведення Реєстру комунального майна та його оприлюднення у формі відкритих даних, які були розроблені командою ДП “Прозорро.Продажі” та ГО “Агенція журналістики даних” (texty.org.ua) у співпраці з Державним агентством з питань електронного урядування України та за підтримки проекту USAID / UK aid “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах / TAPAS”.

Серед учасників заходу були експерти, представники місцевих органів самоврядування, бізнесу та громадські активісти. Вони обговорили питання забезпечення доступу до даних про комунальну власність, можливості використання відкритих даних в електронних сервісах та інші актуальні питання. Доступ до інформації про комунальне майно органів місцевого самоврядування є важливою складовою відкритості, прозорості та підзвітності. З його допомогою міста і села зможуть зручно вести облік майна, громадськість зможе контролювати прийняті рішення, розробники створювати нові зручні сервіси, а бізнес конкурувати за нові ресурси.

Стандарт ведення реєстру, розроблений за підтримки, буде покладено в основу єдиного реєстру комунального майна – ProZorro.Майно та реалізовано на базі ProZorro.Продажі. Впровадження такого інструменту допоможе підвищити ефективність продажів і звести до мінімуму корупційні ризики.

ПРЕЗЕНТАЦІЇ

Відкриті дані про комунальну власність. Рекомендації для оприлюднення наборів
Мала приватизація. Оренда та інституціалізація
Корупція в оренді публічного майна