Україна долучилась до святкування Міжнародного дня відкритих даних

4 березня в Україні провели одночасно десять подій, присвячених Міжнародному дню відкритих даних. 

Міжнародний день відкритих даних (Open Data Day) — свято, яке відзначають у світі вже десять років, щоб заохотити відкриття суспільно важливих наборів даних і роботу з ними. Це інформація про громадський транспорт, інфраструктуру, стан об’єктів муніципальної власності, податки та штрафи тощо. 

У 2020-му році Open Data Day припадає на 7 березня. В Україні урочисті заходи провели 4 березня. До події у Києві, яку відвідало понад 150 людей, онлайн приєднались open data спільноти та представники місцевих органів влади Львова, Дрогобича, Кропивницького, Хмельницького, Харкова, Вінниці, Луцька, Маріуполя та Запоріжжя. Україна отримала одразу кілька позначок на світовій мапі Дня відкритих даних — на офіційному сайті opendataday.org. Загалом там вказано понад 200 заходів по всьому світу. 

У Києві в Open Data Day 2020 взяли участь Олександр Іванкін (OpenDataBot), Олексій Дорогань (BRDO), Віктор Гурський (Socialboost), Євген Лісняк (Visa), Олександр Краковецький (Microsoft, Donor UA), Борис Процюк (Scalarr), Вероніка Тамайо Флорес (Data Science UA), Володимир Заславський (КНУ ім. Тараса Шевченка), Віта Селезньова (DEVrepublik),  Ілля Філіпов (EdERA), Анна Денисенко (ЛУН), Іван Микуляк (GeoDesign.info), Андрій Газін (Textura.in.ua) і Євгенія Дроздова (Texty.org.ua). Модерували захід Катерина Оніліогву (USAID/UK aid проєкт «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах / TAPAS») і Євгенія Клепа (1991 Open Data Incubator). 

Окремими активностями стали алея стартапів і воркшоп з основ роботи з відкритими даними від Богдана Тишкевича (Texty.org.ua). На алеї також працював стенд національного конкурсу стартапів на основі відкритих даних Open Data Challenge. Призовий фонд — 3,5 млн гривень. Заявки приймаються на сайті odc.in.ua до 25 березня. 

Open Data Day 2020 в Україні проводиться за підтримки Міністерства цифрової трансформації у межах проєкту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах / TAPAS». Організатори заходу — 1991 Open Data Incubator і Фонд Східна Європа.