24.11.2016 – Today in the press conference was held at Ukraine Crisis Media Center about the launch of first Ukrainian Center for Excellence in Procurement Profession which will act within the Kyiv School of Economics. Three experts spoke about the launch of the unique learning program in procurement profession, namely Oleksandr Starodubtsev, Head of the Procurement Regulations Department at the Ministry of Economic Development and Trade, Natalia Shapoval, Head of the Economic and Policy Studies Department at the Kyiv School of Economics and Oleksandr Nakhod, Deputy Head of the Procurement Department at Ukrainian State Enterprise of Posts “Ukrposhta” (USEP “Ukrposhta”)

Read more (in Ukrainian)

Сьогодні в Українському кризовому медіа центрі пройшла прес-конференція на тему запуску першого в Україні навчального Центру професіоналізації закупівель на базі Київської школи економіки. Про відкриття унікальної навчальної програми з професії закупівель говорили Олександр Стародубцев, директор Департаменту регулювання державних закупівель Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Наталя Шаповал, директор Департаменту економіко-політичних досліджень Київської школи економіки та Олександр Наход, заступник генерального директора із закупівель Державного підприємства «Укрпошта».

Навчальна програма з закупівель у публічному секторі є важливим кроком у реформі публічних закупівель, що триває в Україні вже третій рік, зазначив Олександр Стародубцев. Він також зазначив про важливість проведення такої програми саме в бізнес школі, такій як Київська школа економіки, адже для професії закупівельника важливо вміти вибудовувати стратегію, а не лише вивчати процедури проведення закупівель.

Наталя Шаповал пояснила, що сьогодні в Україні люди, відповідальні за держзамовлення, змушені займатись закупівельними процесами одночасно з іншими посадовими обовязками і дуже часто зтикаються з бюрократією та непостійністю правил та процедур. Саме тому, така програма професіоналізації закупівель дозволить фахівцям з закупівель додати вартість до організації, в якій вони працюють.

“Програма спрямована на те, щоб закупівельники приймали рішення стратегічно, і кращої якості. Програма дозволить замовнику вписати закупівлю в стратегію своєї організації та привязати це до послуги чи товару, який створює ця організація”, зазначила Шаповал

Головною задачею служби закупівель будь-якого підприємства, на думку Олександра Находа, є вчасність та найменша вартість доставки або отримання товару в потрібне місце. Як представник державного підприємства, у якому служба закупівель відіграє важливу роль у успіху кінцевого продукту, Наход наголосив на необхідності підтримки та розвитку Центру професіоналізації закупівель та назвав її важливою для сьогоднішньої реформи держзакупівель.