Ми продовжуємо ділитися важливими та позитивними новинами минулого тижня: 21 вересня чотири українські міста – Чернівці, Дніпро, Вінниця та Дрогобич – приєдналися до Міжнародної хартії відкритих даних.

Підписання хартії одразу чотирма українськими містами – це справжній прорив на фронті відкритих даних. Лише восени минулого року Україна офіційно приєдналася до Міжнародної хартії з відкритих даних і досі тільки одне українське місто – Львів – підписало цей документ (січень 2017 р.). Це означає, що ще 4 українські міста взяли на себе добровільні зобов’язання щодо розкриття важливих даних для своїх мешканців, наприклад – про розподіл коштів місцевого бюджету, фінансову звітність, відомості про заплановані ремонтні роботи, перелік об’єктів комунальної власності. І це, безумовно, сприятиме підвищенню рівня прозорості та ефективності діяльності органів влади, а також значно спростить доступ громадян до необхідної інформації чи послуг.

Для нас ця подія вдвічі приємніша, оскільки Чернівці та Вінниця є учасниками пілотного проекту з розвитку відкритих даних у містах, який реалізовується в рамках проекту Фонду «Євразія» «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах» і у межах якого ці міста отримують допомогу кращих фахівців, у тому числі міжнародних, у відкритті даних, що становлять інтерес для жителів міста. Зараз ці міста в рамках проекту завершують аудит даних та працюють над створенням місцевих порталів відкритих даних.

Олексій Каспрук, мер Чернівців: «Підписуючи Міжнародну Хартію відкритих даних, ми заявляємо про своє бажання дотримуватись високих стандартів у роботі з даними. Це, у першу чергу, відповідальність посадовців. Адже використання правильних форматів, оперативність публікації, підтримка даних в актуальному стані – все це потребує належної кваліфікації персоналу, організаційної та технічної спроможності. Розуміємо, що дані – це дуже цінний інформаційний ресурс. А для міста Чернівці, економіка якого побудована на малому та середньому бізнесі, це – ефективна інвестиція. Саме відкриті дані можуть лягти в основу розвитку креативної економіки міста, яка сприяє створенню робочих місць через генерування та використання інтелектуального потенціалу. Виконання принципів Хартії відкритих даних сприятиме ще більшій прозорості у діяльності міської влади, підвищення рівня довіри, і що головне – ми розраховуємо на нову якість співпраці з громадою, бізнесом, іншими інститутами влади, що сприятиме ще більшій прозорості у діяльності міської влади, підвищення рівня довіри. Ми прагнемо, щоб ця співпраця рухалась у напрямку спільного вирішення проблем, спільного пошуку нових напрямків для розвитку міста та підвищення якості життя мешканців».

«У наш час важливість прозорості в діяльності органів влади і забезпечення реалізації прав кожного вінничанина на доступ до інформації про життєдіяльність міста є запорукою високого рівня довіри громадян. Саме тому ми впроваджуємо різні заходи для їх зростання. Влітку Вінницька міська рада з Державним агентством з питань електронного урядування України та Фондом “Євразія” підписала Меморандум про співпрацю в рамках реалізації пілотного проекту щодо відкритих даних та приєдналася до Хартії відкритих даних. На даний момент всі департаменти міської ради та частина комунальних підприємств освоїли процеси підготовки і публікації відкритих даних на загальнодержавному порталі. Ми не зупиняємось на досягнутому, і спільно з нашими партнерами та Державним агентством з питань електронного урядування цієї осені плануємо запуск Порталу відкритих даних міста Вінниці. Крім того, ми поставили собі за цілі: виконання плану заходів Хартії і неухильне дотримання її принципів», – відзначив Владислав Скальський, заступник Вінницького міського голови.

Основною метою Міжнародної хартії відкритих даних є сприяння співпраці та узгодженості для прийняття і реалізації спільних принципів, стандартів і найкращих практик відкритих даних у всьому світі. Її цілями є поширення демократії, боротьба з корупцією та сприяння економічному зростанню. Для міст рішення бути учасниками Хартії відкритих даних не лише забезпечить ефективну роботу органів влади, але й допоможе розвитку інновацій малого та середнього бізнесу за рахунок створення нових проектів і сервісів на базі відкритих даних.