24.11.2016 – Сьогодні в Українському кризовому медіа центрі пройшла прес-конференція на тему запуску першого в Україні навчального Центру професіоналізації закупівель на базі Київської школи економіки. Про відкриття унікальної навчальної програми з професії закупівель говорили Олександр Стародубцев, директор Департаменту регулювання державних закупівель Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Наталя Шаповал, директор Департаменту економіко-політичних досліджень Київської школи економіки та Олександр Наход, заступник генерального директора із закупівель Державного підприємства «Укрпошта».

Навчальна програма з закупівель у публічному секторі є важливим кроком у реформі публічних закупівель, що триває в Україні вже третій рік, зазначив Олександр Стародубцев. Він також зазначив про важливість проведення такої програми саме в бізнес школі, такій як Київська школа економіки, адже для професії закупівельника важливо вміти вибудовувати стратегію, а не лише вивчати процедури проведення закупівель.

Наталя Шаповал пояснила, що сьогодні в Україні люди, відповідальні за держзамовлення, змушені займатись закупівельними процесами одночасно з іншими посадовими обовязками і дуже часто зтикаються з бюрократією та непостійністю правил та процедур. Саме тому, така програма професіоналізації закупівель дозволить фахівцям з закупівель додати вартість до організації, в якій вони працюють.

“Програма спрямована на те, щоб закупівельники приймали рішення стратегічно, і кращої якості. Програма дозволить замовнику вписати закупівлю в стратегію своєї організації та привязати це до послуги чи товару, який створює ця організація”, зазначила Шаповал

Головною задачею служби закупівель будь-якого підприємства, на думку Олександра Находа, є вчасність та найменша вартість доставки або отримання товару в потрібне місце. Як представник державного підприємства, у якому служба закупівель відіграє важливу роль у успіху кінцевого продукту, Наход наголосив на необхідності підтримки та розвитку Центру професіоналізації закупівель та назвав її важливою для сьогоднішньої реформи держзакупівель.