З 4 по 6 липня провідний світовий центр експертизи у сфері відкритих даних, Open Data Institute (ODI, Лондон) вперше проведе в Києві програму навчання і обміну ідеями для представників центральних органів виконавчої влади – Open Data Leaders Network. Запрошуємо центральні органи виконавчої влади скористатися з цієї можливості та взяти участь у програмі для обміну досвідом та навчання у галузі відкритих даних.

 

Про програму

Програма Open Data Leaders Network – це міжнародний формат навчання та популяризації ідей відкритих даних для представників виконавчої влади, який створила і проводить провідна інституція в цій галузі, Open Data Institute. З 2015 року мережа допомогла більш ніж 30 урядовим лідерам посилити їх програми відкритих даних через обмін досвідом між учасниками та підтримку у розробці і тестуванні нових ідей.

Цього року Open Data Leaders Network буде вперше проведена в Україні. Учасники програми – представники центральних органів виконавчої влади – зможуть вдосконалити свої знання про відкриті дані та про те, як відкриті дані можуть зробити роботу урядових структур ефективнішою, обговорити свої ідеї в галузі відкритих даних з колегами з інших відомств та отримати консультацію від провідних міжнародних експертів у сфері відкритих даних.

 

Кого ми шукаємо:

Для участі в програмі ми шукаємо до 8 представників центральних органів виконавчої влади, які:

  • відповідають за розвиток відкритих даних;
  • мають ідеї про те, як відкриті дані можуть бути використані для поліпшення якості та ефективності роботи державних установ та країни загалом;
  • готові вчитися на прикладі інших лідерів і ділитися власним досвідом.

Що ми пропонуємо:

  • три дні семінарів, презентацій та обміну досвідом в Києві;
  • навчальний тур до Великобританії для ознайомлення з найкращими світовими практиками в галузі відкритих даних;
  • експертну та комунікаційну підтримку для реалізації проектів у галузі відкритих даних у ваших відомствах.

Як подати заявку

Для участі в конкурсі необхідно заповнити анкету за посиланням

Ключові дати

  • Кінцевий термін прийому заявок: 25 червня
  • Успішних кандидатів буде проінформовано електронною поштою: 27 червня
  • Проведення заходів з Open Data Institute: 4-6 липня
  • Триденний навчальний тур до Великобританії: вересень.

Всі витрати на час участі в програмі для відібраних учасників будуть покриті організаторами.

 

Фахівці Open Data Institute, що проведуть заходи:

Річард Стирлінг

Річард Стирлінг є експертом Open Data Institute та генеральниим директором консалтингової фірми Oxford Insights. Останні чотири роки Річард працював директором міжнародного напрямку в Open Data Institute. Він консультував центральну та місцеву владу в країнах та містах по всьому світу (в тому числі у Великобританії, Малайзії, Шанхаї, Сінгапурі і Танзанії) щодо використання даних для економічного зростання і підтримки інновацій в економіці.

Річард вів розробку і впровадження політики відкритих даних у Великобританії, а також брав участь у створенні What Works Network. Він працював в Стратегічній групі при Прем’єр-міністрові та Королівському Казначействі Великобританії. Річард є Провідним Стюардом Міжнародної хартії відкритих даних і членом ради директорів Open North

 

 

Емма Трасуелл

Емма Трасуелл є експертом Open Data Institute і головним операційним директором консалтингової фірми Oxford Insights.

Емма допомагає приватним клієнтам та організаціям досягати результатів шляхом розвитку лідерства і створення інноваційних програм. Як керівник проектів і стратегії в Open Data Institute, вона стала співзасновником стартап хаба Labora та започаткувала стартап акселератор ASEAN; фасілітувала програму лідерства Світового банку та Європейської комісії; консультувала уряди Ізраїлю, Австралії та України щодо реформ управління.

Емма раніше працювала у офісі австралійського прем’єр-міністра з питань політики G20 як спічрайтер та консультант з реформування державного сектора.

 

 

Теріз Каргер-Лерчл

Теріз є консультантом Open Data Institute. Вона відповідає за консультації з питань політики, досліджень та управління проектами.

Теріз є кваліфікованим економістом із значним досвідом роботи в державному і приватному секторі по всій Європі, Африці та Азії. Останнім часом вона працювала у Національному казначействі Південної Африки, де допомагала містам розвивати фінансові стратегії та робити фінансові дані відкритими. До цього вона працювала в якості консультанта в консалтинговій компанії KPMG і в донорських організаціях в Німеччині та Китаї.

 

 

Про враження від участі аналогічній програмі для представників міст читайте на нашому сайті 

 

Тетяна Лебухорська, Радник Чернівецького міського голови з питань електронного врядування, стратегічного управління та мобільності

Open Data Leaders Network – це в першу чергу люди, які є флагманами змін не лише у своїх містах чи Україні, але й в цілому світі, адже ми стоїмо на початках розвитку відкритих даних.  Це неймовірний досвід тих, кому вдалось збудувати екосистему відкритих даних у Великобританії та заряд потенціалом для аналогічних дій у нашій країні. Рекомендую цю програму, бо вона дозволяє глибше зрозуміти для чого містам відкриті дані та які можливості для розвитку вони дають, дізнатись про типові перешкоди та способи їх подолання на шляху впровадження відкритих даних та зрозуміти які саме кроки потрібно зробити кожному місту, з урахуванням його особливостей, для впровадження відкритих даних.

Кучма Тарас, Міський голова м. Дрогобич

Open Data Leaders Network. Для мене це була унікальна можливість розробити стратегію розвитку відкритих даних у моєму місті для його трансформації. Важливим було те, що я отримав поради щодо подальшого втілення моєї стратегії не тільки від міжнародних експертів з Open Data Institute (London), але і від учасників з інших міст, які щиро прагнуть зробити свої міста “відкритими”. Я здобув як професійних досвід, так і мережу однодумців. Тому не втрачайте можливість приєднатись до успішної мережі Open Data Leaders Network