18 грудня відбувся запуск програми Startup Workout 2018, 6-тижневого інтенсиву з побудови та розвитку проектів на основі відкритих даних, який організований 1991 Open Data Incubator за підтримки нашого проекту. Для участі в інтенсиві було подано майже 90 заявок, з яких пройшли відбір 25 претендентів. Обрані команди будуть працювати над удосконаленням своїх проектів чи ідей та отримають експертну підтримку та рекомендації. Серед учасників є ініціатори цікавих ідей у галузі медицини й медичного обслуговування, бібліотечної справи, а також ідеї, спрямовані на покращення ефективності роботи органів влади.

Що таке Startup Workout

Startup Workout – унікальний інтенсив, присвячений побудові та розвитку стартапу на основі відкритих даних. У рамках курсу учасників познайомлять зі стартап-спільнотою та представниками ком’юніті, розкажуть про потенціал відкритих даних і data science, навчать дизайн-мисленню, розробці lean canvas, краш-тестуванню, а також презентації та промотування проекту. Програма включає заняття з англійської мови в English Speaking Club і навчання пітчингу в Pitch Club. За 60 годин резиденти Startup Workout зустрінуться з 33 менторами.

Тривалість інтенсиву – 6 тижнів. Формат навчання – 3-годинні зустрічі тричі на тиждень, увечері.

Для кого цей інтенсив

У програмі можуть взяти участь як вже існуючі стартапи, що працюють з open data, так і самостійні лідери та розробники, які хочуть «прокачати» свій проект у сфері відкритих даних або побудувати його з нуля. Сформувати команду та запустити проект можливо буде під час самого курсу.

Програма Startup Workout сфокусована на рішеннях, які підвищують ефективність і прозорість роботи структур влади, а також допомагають моніторити їх роботу. Передбачається, що рішення будуть базуватися на відкритих даних.

За словами представників 1991 Open Data Incubator, інтенсив буде найбільш цікавий тим, у кого вже є ідея, яка змусить відкриті дані працювати на благо суспільства. До програми також запрошують всіх, хто захоплюється відкритими даними у якості дослідника, розробника або громадського діяча.

Перспективи Startup Workout

Найбільш успішні резиденти Startup Workout зможуть потрапити в Open Data Challenge – національний конкурс IT-проектів на основі відкритих даних. Вперше визнаний у світі формат Open Data Challenge прийшов в Україну в 2017 році. Призовий фонд у 1,5 млн грн розділили три переможці: проекти «Відкритий ринок вугілля», «Суд на долоні» та «Штрафи UA». Учасники Startup Workout стануть претендентами на Open Data Challenge 2018, який відбудеться на початку 2018 року.

Катерина Оніліогву, керівник напряму відкритих даних проекту USAID / Uk aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах»: «Сьогодні відкриті дані є величезним джерелом ідей та сировини для створення бізнесу. З розвитком напряму відкритих даних все більше даних буде ставати доступними, а відтак – все більше успішних комерційних проектів на їх основі буде з’являтися. Участь у проекті Startup Workout дасть учасникам розуміння того, які відкриті дані уже доступні і як отримати максимум користі від цих даних для розвитку власного продукту чи сервісу. Ми сподіваємося, що учасники Startup Workout використають усі знання та досвід, отримані під час програми, для створення сильних проектів, що дозволить їм взяти участь в Open Data Challenge 2018 та позмагатися за грошовий приз для реалізації своїх ідей».

Програма здійснюється в рамках проекту USAID / Uk aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах», який виконується Фондом Євразія.