27 квітня в Києві стартував національний конкурс міжнародного формату Open Data Challenge, що має на меті надати можливість розробникам, підприємцям, дизайнерам, дослідникам та громадським активістам використовувати відкриті дані для розробки сервісів та продуктів, які сприятимуть вирішенню проблем українського суспільства. Проекти на основі відкритих даних змагатимуться за можливість отримати інвестицію в 400, 500 або 600 тисяч гривень та експертну підтримку міжнародних консультантів для реалізації свого проекту.  

Open Data Challenge – це міжнародний формат конкурсу для проектів на основі відкритих даних, що вперше масштабно стартує в Україні в 5 містах: Києві, Харкові, Чернігові, Херсоні та Львові. Формат був створений в Open Data Institute (Лондон) – провідній міжнародній інституції, що займається пропагуванням відкритих даних у світі. Метою конкурсу є зібрати разом ініціативи на основі відкритих даних, що вирішували б суспільні проблеми з 6 категорій, як наприклад безробіття або забезпечення житлом та харчуванням.

З боку держави партнером конкурсу є Державне агентство з електронного врядування – профільна структура, що відповідає за розвиток відкритих даних в Україні. Виступаючи на презентації конкурсу, Олексій Вискуб, заступник Голови Державного агентства з питань електронного урядування, наголосив на важливій ролі нових продуктів та послуг на основі відкритих даних для національної економіки: “Найбільш важливими є ті ініціативи на основі відкритих даних, що додають вартість до економіки. Саме такі бізнеси або ініціативи роблять відкриті дані відкритими. Open Data Challenge має всі необхідні передумови для отримання ефективних результатів – гарний проект, команду, сприятливі передумови та чітку і прозору модель реалізації. Проект спрямований на те, щоб дати можливість реалізації ідеям, які мають потенціал стати успішними не тільки в Україні, а й поза її межами. ”

Том Хантер з Open Data Institute наголосив на унікальності проектів, що народжуються після конкурсу: “[Open Data Challenge] Це більше ніж хакатон – це створення нових, самодостатніх проектів, повноцінних стратегій вирішення суспільних проблем, які не просто здатні до сталого розвитку, але й матимуть довгостроковий вплив.”

 

“[Open Data Challenge] Це більше ніж хакатон – це створення нових, самодостатніх проектів, повноцінних стратегій вирішення суспільних проблем, які не просто здатні до сталого розвитку, але й матимуть довгостроковий вплив.”

Про цінність конкурсу Open Data Challenge в контексті міжнародної міжурядової підтримки та вплив конкурсу на суспільство зазначив Паркер Нортрап, керівник проектів з електронного урядування в USAID: “На інвестицію американського та британського урядів в цей проект є вагома причина і вона є ключовою для України та її міжнародних партнерів. Саме через такі ініціативи як Open Data Challenge ми робимо вклад в більш прозору Україну і неважливо, чи використовуєте ви відкриті дані для бізнесу або суспільних проектів – важливо те, що ви використовуєте дані у той спосіб, що має вплив на 40 мільйонів інших українців” З боку британських партнерів проекту Фіона Сміт, директор з міжнародного розвитку ODI, виступаючи на запуску конкурсу, так описала його суспільне значення: “Що може дати Open Data Challenge? Цей конкурс допоможе привернути увагу суспільства до важливого питання, може створити нову спільноту професіоналів, що ефективніше працюватиме над вирішенням проблем та дасть можливість реалізації ідеям, що не з’явились би інакше ніж на такому зібранні винахідливих людей.”

 

“Що може дати Open Data Challenge? Цей конкурс допоможе привернути увагу суспільства до важливого питання, може створити нову спільноту професіоналів, що ефективніше працюватиме над вирішенням проблем та дасть можливість реалізації ідеям, що не з’явились би інакше ніж на такому зібранні винахідливих людей.”

Конкурс проходитиме у п’ять етапів: навчання та консультації для потенційних учасників у 5 містах України, Креативний Вікенд з відібраними учасниками, власне інкубація проектів-фіналістів протягом двох місяців та оголошення трьох переможців, які отримають 400, 500 та 600 тисяч гривень на розвиток своїх проектів.

Open Data Challenge проводиться  в рамках проекту USAID/UK aid “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах” за підтримки Державного агентства з питань електронного урядування та у партнерстві з Open Data Institute (Лондон) Фондом Східна Європа та 1991 Open Data Incubator. Призовий фонд конкурсу: 1 500 000 гривень.

Слідкуйте за оновленнями на сторінці конкурсу та беріть участь у першому Open Data Challenge в Україні.

Є питання? Пишіть: odchallenge@eurasia.org