1 червня 2018 року Портал відкритих даних міста opendata.gov.ua презентовано у Вінниці. Відтепер важлива для мешканців міста інформація стане доступною для широкого загалу – від даних про функціонування комунальних служб до інформації про міський бюджет. Портал створений департаментом інформаційних технологій Вінницької міської ради у межах пілотного проекту з розвитку відкритих даних у містах, що реалізується проектом USAID / UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах»/TAPAS за підтримки Державного агентства з питань електронного урядування, участь у якому Вінниця виборола влітку 2017 року.

Портал міста на сьогодні містить 191 набip даних від 44 організацій – розпорядників інформації, про різні сфери життєдіяльності Вінниці у форматі, придатному для аналізу та створення електронних сервісів та інструментів. Наразі на порталі опубліковано обов’язкові та першочергові дані, але надалі передбачено оприлюднення у відкритих форматах даних, найбільш запитуваних  та актуальних для громадськості. Мешканці міста, громадські активісти, аналітики та розробники зможуть знайти інформацію про комунальне майно, оренду, благоустрій, містобудівні умови та обмеження, освітні заклади міста. Серед найбільш потенційно затребуваних наборів даних – інформація про рекламні засоби комунальної власності, перелік вільних земельних ділянок станом на 2018 рік, перелік діючих договорів оренди земельних ділянок, паспорт бюджетної програми та інші.

Олександр Риженко, голова Державного агентства з питань електронного урядування: «Свого часу Вінниця показала усій країні приклад, яким має бути ефективне самоврядування. Тут першими в Україні з‘явилися: сучасний ЦНАП – «Прозорий офіс», інформаційна система, яка дозволяє міському голові отримувати «картинку» про роботу всіх служб у режимі онлайн, вай-фай у громадському транспорті та безліч інших новацій. Сьогодні ми є свідками того, що Вінниця залишається в авангарді впровадження новітніх технологій. Оприлюднені набори відкритих даних – це крок як до прозорості влади, так і до розвитку підприємницького потенціалу міста. Сподіваюся, що це дасть старт створенню IT-проектів, які послугують потребам містян і зроблять Вінницю ще більш зручною та комфортною».

Також у рамках пілотного проекту у Вінниці був проведений аудит даних, підготовлено понад 180 наборів даних до публікації, розроблено нормативно-правову базу, а також інтерактивну візуалізацію на основі даних про комунальну галузь міста.

Сергій Тимощук, заступник міського голови Вінниці: «Інформацію у формі відкритих даних будь-хто може вільно використовувати та розповсюджувати, а завдяки машиночитним форматам її можливо комбінувати, об’єднувати, досліджувати, будувати нові цікаві калейдоскопи. Відкриті дані можуть бути корисні для інновацій та стартапів, бізнесу та маркетингу, науки та журналістики, суспільно-корисних проектів та екології, аналітики, контролю і навіть просто заради інтересу. Розуміючи великий потенціал розвитку цієї сфери на благо міста, перебуваючи на боці прогресу та відкритості, ми активно працюємо над покращенням якості наших наборів для створення дійсно корисного продукту».

Варто зазначити, що у вересні 2017 року Вінниця одним із перших міст приєдналася до Міжнародної хартії відкритих даних. Ця подія, з одного боку, підтвердила статус Вінниці як одного із найпрогресивніших міст України у сфері відкритих даних, а з іншого – наклала на міську раду додаткові зобов’язання перед міжнародною спільнотою, потенційними інвесторами та мешканцями міста у підтримці принципів відкритого муніципального управління.

«Під час відбору до проекту Вінниця продемонструвала свою мотивацію та готовність зробити міську владу більш відкритою та прозорою для своїх мешканців. Ми, зі свого боку, завдяки допомозі міжнародних донорів, надали місту підтримку на створення порталу. Це, беззаперечно, важливий крок у розвитку міста, адже забезпечить ще більшу підтримку та довіру місцевого населення до влади», – наголосив Петро Матіяшек, керівник проекту USAID / UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах» / TAPAS

Катерина Оніліогву, керівник напряму відкритих даних проекту USAID / UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах» / TAPAS: «За результатами дослідження, відкриті дані вже принесли понад 700 мільйонів доларів до економіки України через створення нових сервісів та продуктів на їх основі. Відкриття даних на рівні міст відіграє велику роль у розвитку економіки, і ми сподіваємося, що дані з порталу використовуватимуться громадськістю, бізнесом та розробниками. Важливо, що відтепер ці актуальні дані публікуються на порталі за замовчуванням, а не надаються окремим мешканцям за запитом. Слід відзначити, що новий портал містить унікальні для українських міст набори, викладені за найкращими міжнародними стандартами».