В п’ятницю 14 липня 2017 в Центрі професіоналізації закупівель при Київській школі економіки пройшло офіційне відкриття вже другої програми. Нарівні з підтримкою інфраструктури ProZorro створення цього першого Україні центру професіоналізації є однією з основних активностей нашого проекту в компоненті публічних закупівель.

 

 

На відкритті Програми з вітальними промовами виступали майбутні викладачі та ментори, а також своїм досвідом ділились випускники першої Програми професіоналізації закупівель, що завершилася місяць тому. Студентів другого набору вітали також представники донорських організацій, завдяки фінансуванню яких створення Центру стало можливим: Агенції з міжнародного розвитку США (USAID) та Департаменту міжнародного розвитку Уряду Великобританії – Гарт Вілліс та Хью Девіс.

 

 

“Центр професіоналізації закупівель – це наочний приклад успіху донорських проектів. Одним з наших партнерів у компонентів електронних закупівель проекту TAPAS є система ProZorro, яку ми підтримуємо з технічного боку, але без професійного рівня система не матиме успіху. Програма професіоналізації закупівель має потенціал системно змінити підхід до професії закупівельника” – сказав Гарт Вілліс, представник USAID.

 

 

Хью Девіс, представник Департаменту міжнародного розвитку Уряду Великобританії, також зазначив про значення Програми для запровадження нових підходів у закупівельній професії: “У боротьбі з корупцією в секторі публічних закупівель найочевиднішим кроком є підтримка відповідних державних та недержавних інституцій в цьому секторі, професійна освіта ж матиме більш глибокий та довготривалий ефект у всій антикорупційній діяльності.”

 

 

“В системі закупівель працюють багато різних типів закупівельників і всім нам потрібно вчитись. Ця програма створена для того, щоб ви створили професійну community навколо закупівель. Ваше завдання зараз вчитись, спілкуватись та зробити професію закупівельника чеснотною.” – так звернувся до учасників другої когорти Програми Професіоналізації Закупівель Олександр Стародубцев, Директор департаменту регулювання державних закупівель МЕРТ та “батько” ProZorro.

З боку викладацького складу учасників другої Програми вітали Світлана Панаіотіді, державний уповноважений АМКУ та Євгенія Очеретько, юрист практики публічних закупівель АО Арцінгер. Євгенія Очеретько розповіла про ті виклики, що існують сьогодні в професії закупівельника: “Однією з головних проблем закупівельника є правове поле та публічність. Успішні закупівлі – це знання нових ідей та трендів у законодавстві щодо публічних закупівель і саме цьому вчитимуть вас на Програмі професіоналізації. Електронізація та прозорий підхід призвели до публічності у закупівлях – тепер кожна процедура та тендер можуть бути обговореними в інтернеті та до цього готові не всі закупівельники, але саме цьому потрібно вчитись.”

І вже наступного дня, 15 липня, розпочався перший день першого модулю Програми. Навчання триватиме до середини жовтня цього року та складатиметься з 8 навчальних модулів, кожен з яких побудований за принципом «портфелю знань», що допоможе слухачам по поверненню з навчання одразу переходити до втілення отриманих нових знань на практиці.