27 червня 2017 року у Вінниці стартував пілотний проект з розвитку відкритих даних в місті. У рамках цього проекту Вінниця, що стала одним з міст-переможців конкурсу серед міст України з відкритих даних, отримає допомогу кращих фахівців, в тому числі міжнародних, у відкритті даних, що становлять інтерес для жителів міста.  Меморандум про співробітництво в рамках проекту підписали сьогодні Заступник міського голови Вінниці Владислав Скальський, Голова Держагентства з питань електронного урядування Олександр Риженко та Карлос Герреро –  керівник проекту «Прозорість та підзвітність в державному управлінні та послугах», що спільно фінансується урядами США та Великобританії.

 

 

Вінниця як місто, що є лідером багатьох важливих починань у сфері е-врядування в Україні, була представлена на підписанні не тільки заступником мера, але й Головою Держагентства з е-врядування України Олександром Риженком, який є вінничанином і колись стояв біля витоків зародження е-врядування в місті.  У своєму виступі Олександр Риженко говорив про переваги впровадження такого проекту в місті, важливість відкриття даних на рівні країні і про переваги, в тому числі економічні, які дають відкриті дані державі.

 

 

Катерина Оніліогву, керівник напрямку відкритих даних нашого проекту у виступі перед місцевими журналістами розповіла про конкретні дуже практичні приклади використання відкритих даних і які переваги вони відкривають для звичайних громадян – на прикладі досвіду інших країн: “Відкриті дані дають можливість приймати рішення в багатьох важливих ситуаціях. Наприклад, ви хочете обрати школу для дитини і для цього заходите на портал з відкритих даних, де є вся статистика по кожній школі – від кількості учнів до середніх балів по різних предметах, обсягів фінансування тощо. Або ви плануєте купити квартиру і для цього вивчаєте дані різних районів – від кримінальної статистики до екологічних показників. Відкриті дані дають можливість приймати зважені рішення на основі доступу до важливої достовірної інформації”.

Пілотний проект стане важливим кроком до більшої прозорості міської влади і забезпечення доступу до важливої інформації. Як і в іншому пілотному місті – Чернівцях – пілотний проект розпочнеться з аудиту даних, які є у розпорядженні  міської ради, її виконавчих органів, комунальних підприємств: аналізу того, яка інформація є і в якому стані, визначення пріоритетних наборів даних – тобто тих, що становлять інтерес для жителів міста. Таким чином будуть визначені  розпорядники найбільш актуальної і цікавої для вінничан інформації та визначено як її доводити до мешканців у найбільш зручному та легкодоступному форматі. Результатом роботи проекту стане запуск порталу відкритих даних для міста, де у відкритому доступі буде розміщатися важлива інформація.