Паперові акцизні марки нарешті відійдуть в історію. Як працюватиме нова система?

Кінець паперовим акцизним маркам, схемам з Duty Free та мільярдним втратам бюджету через масовий продаж нелегальних алкоголю та тютюну.

За результатами дослідження KPMG, Україна друга за обсягом ринку споживання контрафактного тютюну у Європі. 30 млрд. грн склали втрати бюджету за перший рік повномасштабного вторгнення, бо кожна п’ята пачка сигарет і кожна третя пляшка алкоголю продаються нелегально.

Через розвинений ринок підробних акцизних марок і корупцію, більшість українців навіть не здогадуються, що купують нелегальний товар.  

Кардинально змінить ситуацію створення електронної системи простежуваності для алкоголю та тютюну еАкциз та запровадження електронної акцизної марки. Закон вже прийнято і підписано Президентом України Володимиром Зеленським. 

  • Як працюватиме система еАкциз і еМарка? 
  • Чому її неможливо підробити?
  • Як українці зможуть перевіряти товари на легальність в один клік?
  • Які зміни очікують на бізнес у сфері продажу алкоголю і тютюну?

Про це та багато іншого читайте в експертній колонці керівника USAID/ UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS» Данила Молчанова для видання НВ.Бізнес.

Проєкт еАкциз впроваджується Міністерством цифрової трансформації, Міністерством фінансів та Державною податковою службою за експертної та технічної підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах/ TAPAS».