Про проєкт

USAID / UK aid проєкт “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах” надає підтримку громадянам України та українському уряду у боротьбі з корупцією у ключових функціях державного управління та послугах, а також сприяє утворенню довіри українців до уряду на основі прозорості, підзвітності та покращеної якості послуг. Ця підтримка має на меті імплементацію видимих та успішних реформ у державному управлінні та послугах для подолання корупції у таких ключових сферах як електронні публічні закупівлі, відкриті дані та електронні послуги.

НАША МІСІЯ

Місія проєкту – протидіяти корупції через реформу електронного урядування в Україні та запровадження кращих світових практик у сферах електронних публічних закупівель, відкритих даних та електронних послуг.

НАША ДІЯЛЬНІСТЬ

Спільно з українським урядом, місцевою владою та громадянами ми працюємо над удосконаленням системи публічних закупівель, електронних послуг та доступу до даних для зменшення корупції.

Публічні закупівлі

– Більше малого та середнього бізнесу конкурують за державні контракти на відкритому ринку, посилюючи у такий спосіб економіку країни.

– Постачальники отримують контракти з онлайн системи запитів та закупівель.

– Збільшується ефективність уряду в управлінні закупівлями.

– Ширша видимість щоденних транзакцій та збільшення кількості аналітичних інструментів для моніторингу сумнівних закупівель.

– Краще дотримання законодавчих вимог та регуляторних актів.

Відкриті дані

– Державні органи та муніципалітети активно публікують інформацію про те, як працюють та надають послуги. 

– Українські громадяни мають доступ до урядових даних, що сприяє прозорості та підзвітності державних органів та процесів.

– Інноватори з приватного сектору використовують доступні урядові дані для розроблення послуг та рішень для економічної та соціальної вигоди, а також боротьби з корупцією. 

Електронні сервіси

– Доступ до якісних електронних державних послуг з будь-якого місця та в будь-який час. 

– Менше фізичної взаємодії громадян з державними інституціями, економія часу на отриманні послуг. 

– Відсутність бюрократії, корупції та зловживань з боку державних службовців. 

– Створення нових державних реєстрів та удосконалення якості даних у реєстрах для ефективного надання електронних послуг.

– Підтримка урядових антикорупційних реформ шляхом цифровізації цілих галузей економіки. 

______________

У 2022 році USAID та UK aid ухвалили рішення продовжити проєкт “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS” до липня 2024 року.

Для досягнення результатів команда проєкту співпрацює з Міністерством цифрової трансформації та Міністерством економіки, а також з низкою інших міністерств та державних установ, освітніх інституцій, технологічних компаній, громадських організацій та з громадянами України.

Партнери проєкту: Фонд Східна Європа, Київська школа економіки, Transparency International Ukraine.

TAPAS_July_2020-1