Державна послуга у лісовій сфері запрацює онлайн

З 1 червня лісорубний квиток можна отримати онлайн на платформі ЕкоСистема.

Уряд схвалив постанову про реалізацію експериментального проєкту видачі в електронному форматі спеціального дозволу на використання лісових ресурсів (лісорубний квиток) та сертифікату про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів.

Такий крок усуне зловживання та фальсифікацію дозвільних документів та дасть змогу повністю простежити обіг деревини від місця заготівлі до її реалізації на експорт. 

Лісорубний квиток – дозвільний документ на заготівлю деревини. Електронний формат видаватимуть на кожну окрему ділянку, де планується заготівля. 

У 2022 році Держлісагентство видало близько 38 тисяч квитків, у 2021 – майже 59 тисяч.

Отримання послуги в онлайн-форматі допоможе:

  • зменшити корупційні ризики та мінімізувати контакти заявників з представниками держорганів, Держлісагентства та ЦНАПів;
  • пришвидшити оброблення заявок, зекономити час і ресурси для бізнесу;
  • підвищити громадський контроль та прозорість під час ведення вирубувань;
  • створити єдину електронну базу даних лісорубних квитків та сертифікатів про походження деревини. 

Подати заявки та оформити дозвільні документи лісокористувачі можуть через ЕкоСистему https://eco.gov.ua/. Всі дії фіксуватимуться у системі, документи не можна підробити, а кожен крок і підпис можна відстежити. 

Над цифровізацією послуги працювала команда проєкту USAID / UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS» спільно з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України, Державним агентством лісових ресурсів України та Офісом ефективного регулювання.