Дізнайтеся, як відриті дані впливають на розвиток та прозорість транспортної галузі

Ми продовжуємо досліджувати антикорупційний та соціальний вплив відкритих даних у різних галузях економіки України. Дізнайтеся про роль відритих даних у транспортній галузі з нового дослідження Міністерства цифрової трансформації та проєкту USAID / UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS».  

Зокрема, як відкриті дані підвищують прозорість на автомобільному ринку, допомагають здійснювати ефективний моніторинг та аналітику реєстрації автомобілів в Україні, сприяють детінізації ринку перевезень та допомагають уникати шахрайства та корупції. Наприклад:

● Сервіс «Перша реєстрація авто в  країні» від ГО «Агенція журналістики даних» (Texty) усуває асиметрію інформації на транспортному ринку та дає змогу проаналізувати статистику щодо загальних тенденцій реєстрацій авто.

● Можливість перевірки відомостей про транспортні засоби через сервіс «Опендатабот» убезпечує покупців від укладання угод із шахраями та, як наслідок, уникнення фінансових втрат.

● Сервіс «Мережа автобусних маршрутів» від ГО «Агенція журналістики даних» (Texty) сприяє виведенню з тіні роботи перевізників та надає можливість для влади корегувати мережі автобусного сполучення.

● Скориставшись «Електронним кабінетом перевізника», пасажири та замовники вантажних перевезень можуть перевірити надійність перевізника, а самі перевізники — отримати кращий інструмент для роботи з ліцензіями з меншими корупційними ризиками.

Також можна ознайомитися з інформацією про антикорупційний та соціальний вплив відритих даних у інших галузях: будівельна, дорожня, медична, екологічна, фінансова, енергетична, провадження бізнесу, державний нагляд (контроль), лісове господарство, підзвітність депутатів місцевого рівня та депутатів Верховної Ради та місцеве самоврядування (частина 1, частина 2).

Повний текст дослідження доступний за посиланням та тут:

OD-impact-report-transport