е-Акциз. У ВР у першому читанні ухвалили законопроєкти 8286 та 8287 для врегулювання обігу підакцизних товарів

У Верховній Раді у першому читанні ухвалили законопроєкти 8286 та 8287, які дають старт впровадженню важливого проєкту – е-Акциз, що допоможе врегулювати та забезпечити прозорість обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів. 

Проєкт передбачає запровадження захищеної електронної акцизної марки для алкоголю та тютюну, прозорої системи track and trace продукції від виробника або імпортера до кінцевого споживача. І захист споживача завдяки можливості перевірити справжність та походження товарів через Дію. Кожна електронна марка міститиме цифровий код, який можна буде зчитати через Дію та отримати всю інформацію про пляшку чи пачку. 

Чому це важливо? 

Понад 30 млрд гривень на рік втрачає бюджет України через відсутність прозорого та ефективного механізму контролю за обігом підакцизних товарів. А саме — алкоголю та тютюну.

Відсутність ефективного механізму контролю призвела до появи тіньового ринку цих товарів. Частка такої продукції на ринку алкоголю становить його половину (дані ВООЗ та Euromonitor International); тютюнових виробів – 22% (дані Кантар Україна).

Що дасть е-Акциз?

Цифровізація послуги допоможе українцям захиститися від придбання контрафактної продукції або продукції незрозумілого походження. 

Бізнесу — захистити товари від фальсифікацій, спростити процес отримання акцизних марок та зменшити витрати на паперові марки.

Державі — зменшити частку нелегального ринку та збільшити доходи до бюджету від сплати акцизного податку. 

Проєкт е-Акциз впроваджується за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах/ TAPAS».