Е-будівництво: відомості про спеціальне майнове право

Відтепер на порталі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва можна переглянути відомості про спеціальне майнове право на майбутні об’єкти нерухомості та обʼєкти незавершеного будівництва. 

Це дасть змогу кожному перевірити майбутні обʼєкти нерухомості та дізнатися всю необхідну інформацію про їхнє будівництво, чи має право забудовник на виконання будівельних робіт, а також переглянути проєктну документацію на будівництво, містобудівні умови та обмеження.

Спеціальне майнове право – це різновид майнового права на об’єкти, які перебувають на етапі будівництва або будуть збудовані в майбутньому. Віднедавна реєстрація таких прав у Державному реєстрі речових прав (ДРРП) є обов’язковою для всіх забудовників, які планують продавати майбутні квартири, паркомісця чи інші житлові чи нежитлові приміщення. 

Щоб зареєструвати спеціальне майнове право в ДРРП, забудовник має створити документи в ЄДЕССБ – і тепер ці відомості доступні для публічного перегляду.

Це дає змогу захистити вклади інвесторів у нове житло від ненадійних забудовників, а також уникнути можливих шахрайських схем.

Інформацію про майбутні об’єкти нерухомості можна знайти у таких розділах порталу:

Зараз на порталі ЄДЕССБ доступно 11 зареєстрованих заяв від замовників будівництва. А користувачі е-системи вже створюють документи, необхідні для реєстрації спеціального майнового права на понад 60 об’єктів будівництва.

Цифровізація будівельних послуг здійснюється у співпраці Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України та Міністерство цифрової трансформації України за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS».

Функціонал реєстрації спеціального майнового права розроблений у тісній співпраці з Міністерство юстиції України.