Економічний потенціал відкритих даних для України — результати дослідження

Сьогодні ми презентуємо перше в Україні дослідження “Економічний потенціал відкритих даних для України”. Дослідження проведене Київською школою економіки у співпраці з Open Data Institute (London) у рамках проекту USAID/UK aid “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах” та за сприяння Державного агентства з питань електронного урядування.

Відкриті дані — це цінний ресурс, який допомагає посилити цифрову та «реальну» економіку і сприяє економічному зростанню в Україні.
Це дослідження — перша спроба оцінити вплив відкритих даних на українську економіку. І як показали результати, відкриті дані у 2017 році принесли в економіку України понад 700 млн доларів або 0,67% ВВП. Якщо Україна здобуде значного прогресу, а саме оприлюднить зазначені у Постанові №835 набори відкритих даних, їх якість і зручність у використанні суттєво покращиться, а кількість користувачів відкритих даних істотно зросте, то економічна вигода від відкритих даних до 2025 року зросте вдвічі — понад 1,4 млрд доларів або 0,92% ВВП України.

Також дослідження показало, що кількість працівників в Україні, які безпосередньо працюють із відкритими даними, є доволі низькою — від 3 тис. до 4 тис. осіб. Ми не очікуємо, що відкриті дані підвищать безробіття в Україні, але можемо передбачати, що виникне потреба у кращих навичках збору, використання й аналізу даних, щоб реалізувати потенціал відкритих даних для сприяння економічному зростанню.

ЗАВАНТАЖИТИ УКРАЇНСЬКУ ВЕРСІЮ ЗВІТУ
DOWNLOAD ENGLISH VERSION OF THE REPORT