Як еАкциз може допомогти бізнесу

Тіньовий ринок алкоголю та тютюну в Україні становить серйозний виклик для законних бізнесів, що призводить до втрат і нерівних умов. Запровадження електронної акцизної марки та системи простежуваності алкоголю та тютюну стане революційним кроком у вирішенні цієї проблеми.

Проєкт еАкциз – це не лише про боротьбу з нелегальними операціями. Це про відкриття нових можливостей для бізнесу, про створення стабільного та справедливого ринкового середовища.

Які переваги отримає бізнес в Україні від еАкцизу:

  • унікальні електронні акцизні марки зменшать кількість фальсифікату на ринку через запровадження системи простежуваності підакцизної продукції; 
  • бізнесу буде простіше оформлювати та отримувати електронні акцизні марки, бо зникне необхідність у візитах до податкової служби та паперовій тяганині;
  • цифровізація процесів автоматизує звітність про використання акцизних марок;
  • встановлення чітких і прозорих правил для усіх гравців ринку створить справедливе конкурентне середовище.

Зараз команда проєкту еАкциз працює над створенням нормативно-правових актів, що деталізують функціонування системи. 

Проєкт еАкциз впроваджується Міністерством цифрової трансформації спільно з Міністерством фінансів та Державною податковою службою за підтримки USAID / UK aid проєкту “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах / TAPAS”. Партнер проєкту – Фонд Східна Європа.