Як відкриття даних муніципалітетами в Україні впливає на розвиток міст та добробут мешканців – друга частина дослідження Мінцифри

Міністерство цифрової трансформації разом із проєктом USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» презентували другу частину дослідження про антикорупційний та соціальний вплив відкритих даних, що публікують органи місцевого самоврядування в Україні.

У ньому дослідили, як відкриті дані органів місцевого самоврядування та сервіси на основі цих даних допомагають вирішувати питання, що стосуються прозорості діяльності депутатів, місцевих бюджетів і бюджетів участі, комунальних підприємств і державних аукціонів, які впроваджуються на місцях. Серед рішень такі:

  • Моніторити здійснення повноважень депутатів. Сервіс «Аналітика депутатської діяльності» дає змогу мешканцям Дрогобича дізнатися останні оновлення щодо роботи депутатів на засіданнях. Тож, громадяни можуть перевіряти діяльність своїх представників і вчасно реагувати на рішення, які можуть нашкодити їхньому комфорту в місті.
  • Слідкувати за впровадженням проєктів громадського бюджету. Тут допоможе «Інтерактивна мапа реалізації проєктів», адже завдяки моніторингу реалізації усіх ідей, які перемогли в конкурсі бюджету участі, є змога контролювати процеси як мешканцям, так і органу, який відповідав за впровадження та ефективність бюджету.
  • Відслідковувати порушення благоустрою. Сервіси «Комфортний Слов’янськ» та «Місто для всіх» допомагають розвивати комфортне існування та інтеракцію в міському просторі, надаючи інформацію про порушення благоустрою та їх виправлення чи актуальну інформацію про інклюзивне обладнання доріг, будівель установ.
  • Перевіряти проведення ремонтних робіт. Наприклад, через сервіс «Карта ремонтів у Львові» громадяни контролюють проведення ремонтних робіт у місті, а також прозорість використання коштів, виділених із міського бюджету.

Першу частину дослідження про антикорупційний та соціальний вплив відкритих даних органів місцевого самоврядування в Україні можна знайти тут.

Також можна ознайомитися з інформацією про антикорупційний та соціальний вплив відритих даних у інших галузях: будівельна, дорожня, медична, екологічна, фінансова, енергетична, провадження бізнесу, державний нагляд (контроль), лісове господарство та підзвітність депутатів місцевого рівня та депутатів Верховної Ради.

Детальніше про сервіси на основі відкритих даних та повний текст дослідження читайте тут:

OD_municipalities_part-2