Який вигляд має корупція в Україні?

Проєкт під назвою «Корупція в Україні. Як вона виглядає?», що створений на основі відкритих даних Реєстру корупціонерів за 2012–2021 рр., показує, які корупційні злочини найчастіше вчиняють в Україні, як суди їх розглядають та наскільки поширена корупція в Україні.

Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення (Реєстр корупціонерів) – це портал, де міститься інформація про всіх фізичних та юридичних осіб, які вчинили корупційні правопорушення. Реєстр адмініструє Національне агентство з питань протидії корупції (НАЗК). У березні 2021 року НАЗК оновило та відкрило доступ до Реєстру.

Аналітики проаналізували судові рішення щодо корупційних порушень, які ухвалювали у 2012–2021 рр. Проєкт дає змогу оцінити, які корупційні порушення найчастіше здійснюють державні службовці різних рангів та категорій, а також демонструє регіональний розподіл порушень та у розрізі окремих судів. Автори також надали рекомендації щодо підвищення якості відкритих даних у Реєстрі корупціонерів.

Читайте матеріал за посиланням: https://texty.org.ua/d/2021/anticor-project/

Проєкт підготувало видання «Texty.org.ua» у межах проєкту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» за підтримки Міністерства цифрової трансформації України.

ЗАВАНТАЖИТИ ІНФОГРАФІКУ