єЧерга запрацює ще на 15 міжнародних вантажних пунктах пропуску

Система онлайн-бронювання вантажними перевізниками місць для перетину кордону «єЧерга» буде діяти загалом на 16 пунктах пропуску з країнами ЄС та Молдовою. Відповідне рішення ухвалили вчора під час засідання Уряду. До кінця травня на цих пунктах система працюватиме у тестовому режимі.

У грудні 2022 року єЧерга вперше запрацювала на пункті пропуску «Ягодин – Дорогуськ». За цей час нею скористалося понад 75 тисяч вантажівок для виїзду з України.

Тепер додадуть найбільші пункти пропуску: Рава-Руська, Краківець, Шегині, Ужгород, Порубне, Тиса (Чоп) – Захонь, Рені та інші. 

єЧерга – це унікальний український сервіс, розроблений Міністерством відновлення спільно з Міністерством цифрової трансформації та Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури за підтримки USAID / UK aid проєкту TAPAS. 

За словами віцепрем’єр-міністра – міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Кубракова, проєкт має кілька ключових переваг: очевидний економічний ефект для перевізників – можна планувати перевезення і не витрачати кошти на кількаденне простоювання на кордоні; для держави – це інструмент для аналізу транспортних потоків, впорядкування перевезень та ліквідації фізичних черг на кордоні.

Реєстрація водіїв вантажівок в електронній черзі розпочнеться з 8 травня. Це можна зробити в застосунку чи на сайті https://echerha.gov.ua/. З середини травня перетин кордону для вантажівок буде можливим лише за записом в електронній черзі. 

У планах Міністерства відновлення – поширити послугу на пасажирські перевезення.