єЧерга запрацювала на 16 пунктах пропуску

Електронна черга для перетину кордону запрацювала для водіїв вантажівок на 16 міжнародних пунктах пропуску з країнами ЄС та Молдовою.

За тиждень 9500 вантажівок виїхало з України за електронною чергою та майже 15 тисяч водіїв зареєструвалися у системі.

Послугу запровадили, зокрема, на найбільших пунктах пропуску: Рава-Руська, Краківець, Шегині, Ужгород, Порубне, Тиса (Чоп), Рені та інших. Усі вантажівки перетинають кордон лише відповідно до запису в електронній черзі.

Від початку запуску єЧерги у грудні 2022 року на пункті пропуску «Ягодин – Дорогуськ», онлайн-чергою скористалося понад 96 тисяч вантажівок для виїзду з України, з них на «Ягодині» – 88 тисяч, а у системі зареєструвалось понад 38 тисяч водіїв.

Реєстрація у єЧерзі відбувається на сайті https://echerha.gov.ua/ або у застосунку (Android https://bit.ly/3pBBDhD, iOS https://apple.co/41EZHxg).

єЧерга допомагає впорядкувати потік вантажівок, зменшити витрати перевізників та ліквідувати фізичні черги на кордоні. А також підвищує прозорість перетину кордону та зменшує корупційні ризики, бо мінімізує вплив людського фактору на формування черги й усуває різні зловживання, які можуть виникати через перевантаженість пунктів пропуску.

Проєкт «Електронна черга перетину кордону» реалізується Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури у співпраці з Міністерством цифрової трансформації, Державною службою з безпеки на транспорті, Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури, Державною митною службою та Державною прикордонною службою за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS».