В Єдиній державній електронній системі будівництва (ЄДЕССБ) з‘явився електронний кабінет виробника будівельної продукції, який дає змогу скласти декларацію показників будівельної продукції.
Розроблений функціонал окреслений в урядовій постанові №1458 “Деякі питання надання будівельної продукції на ринку”, базується на ключових європейських практиках, зазначених у Регламенті 305/2011, та є унікальним цифровим сервісом.
Це дає можливості самостійного декларування показників будівельної продукції та її характеристик для виробників, що дозволить їм надалі надавати цю продукцію на ринок, адже вона відповідає всім вимогам закону та є безпечною для застосування.
Під час формування декларації користувач/виробник вносить сам вид продукції: бетонні суміші, арматура, збірні конструкції, вікна, двері чи кабелі зв’язку тощо. Після чого вказує зазначені характеристики: розміри, реакція на дію вогню, водопоглинання, довговічність, форма і конфігурація та інші.
Нагляд за додержанням виробниками будівельної продукції вимог щодо безпечності продукції забезпечується шляхом здійснення державного ринкового нагляду. Перевірку задекларованих показників та характеристик будівельної продукції здійснює орган державного ринкового нагляду — Державна інспекція архітектури та містобудування України.
Експлуатаційні характеристики будівельної продукції та вимоги щодо їх підтвердження визначені у національних стандартах, що є ідентичними гармонізованим європейським стандартам.
Ознайомитися з переліком стандартів: https://bit.ly/43ZCsze
Всю інформацію щодо роботи з функціоналом можна знайти у спеціальному чаті: https://t.me/budprod.
Якщо виникнуть додаткові питання, надсилайте їх на електронну адресу support@e-construction.gov.ua.
Нагадаємо, що наприкінці грудня 2021 року Уряд ухвалив вищезгадану постанову, що регулює низку питань щодо надання будівельної продукції на ринку. Це стало завершальним кроком імплементації європейського Регламенту у національне законодавство.
Запуск функціоналу відбувся у співпраці Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, Офісу підтримки реформ Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури та Міністерства цифрової трансформації за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS».