Куди котиться Укрзалізниця?

Проєкт «Куди котиться Укрзалізниця?» на основі відкритих даних показує, наскільки ефективно «Укрзалізниця» здає в оренду вантажні вагони через систему «Prozorro.Продажі».

До 2018 року «Укрзалізниця», яка забезпечує понад 80% вантажних залізничних перевезень в Україні, здебільшого розподіляла вагони між вантажовідправниками на безконкурсній основі.

Крім того, середній вік переважної більшості вагонів «Укрзалізниці» становить понад 30–35 років. Висока зношеність вагонів породжує їхній хронічний дефіцит. А нестача вагонів та їхній непрозорий розподіл між користувачами, зі свого боку, може бути джерелом значних корупційних ризиків.

Тож у межах реформування компанії у 2018 році «Укрзалізниця» почала поступове запровадження відкритих електронних аукціонів з оренди вантажних вагонів через систему «Prozorro.Продажі».

У проєкті «Куди котиться Укрзалізниця» дослідили, наскільки ефективною стала практика оренди вагонів на відкритих електронних електронних майданчиках.

Він побудований на основі відкритих даних «Укрзалізниці» та відкритого АРІ електронної системи «Prozorro.Продажі» за період від січня 2020 року до червня 2021 року.

Читайте матеріал за посиланням: https://texty.org.ua/d/2021/uz/

Проєкт підготувало видання «Texty.org.ua» у межах проєкту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» за підтримки Міністерства цифрової трансформації України.