Ліцензію на поводження з небезпечними відходами тепер можна отримати онлайн

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів за підтримки проєкту USAID / UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» запустило сервіс, який дозволяє отримати ліцензію на поводження з небезпечними відходами онлайн.

Сервіс доступний бізнесу на національній онлайн платформі «ЕкоСистема» https://eco.gov.ua/, де зібрані усі адміністративні екопослуги для бізнесу та екологічна інформація для громадян.

Запровадження цієї електронної послуги дасть змогу суб’єктам господарювання подавати усі документи в онлайн-форматі, а не особисто в руки чиновнику, та направляти платежі за отримання послуги безпосередньо до державного бюджету, і у такий спосіб – уникати потенційних корупційних ризиків.  

Крім того, згодом громадськість зможе у відкритому доступі перевіряти, чи є у бізнесу відповідна ліцензія на поводження з небезпечними відходами, оскільки вони можуть становити значну загрозу для людини та навколишнього середовища. З одного боку, це сприятиме прозорості сфери, а з іншого – зменшить негативний вплив на довкілля.

Ліцензія на поводження з небезпечними відходами є третьою онлайн-послугою, що розроблена для Міндовкілля за підтримки проєкту USAID / UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS». У грудні 2021 року запрацювали е-послуги для подання декларації про відходи та видачі висновку на транскордонне перевезення відходів, що включені до Зеленого переліку відходів.