Локалізація-tool – новий інструмент для закупівельників від Київської школи економіки

Центр вдосконалення закупівель (CEP) Київської школи економіки та департамент сфери публічних закупівель Міністерства економіки за підтримки проєкту USAID / UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» створили інструмент Локалізація-tool: помічник закупівельника.

В Україні нещодавно запрацював механізм локалізації після ухвалення змін до закону «Про публічні закупівлі».

Ступінь локалізації виробництва – це показник місцевої складової у питомій вазі вартості сировини, матеріалів, вузлів, агрегатів, деталей, складових частин і комплектуючих виробів, робіт, послуг та інших складових вітчизняного виробництва у собівартості товару, що є предметом закупівлі.

Механізм локалізації застосовується при закупівлі товарів, робіт та послуг, якщо товар входить до переліку товарів, які мають закуповуватись з вимогами щодо локалізації, а під час закупівлі робіт та послуг – якщо виконання таких робіт чи надання послуг передбачає набуття замовником у власність товарів, включених до переліку.

Локалізація-toolдопоможе врахувати всі можливі нюанси при проведенні закупівель з локалізацією. Він містить інформацію про всі міжнародні угоди, які стосуються застосування локалізації. І на основі інформації про тип замовника, предмет закупівлі, очікувану вартість та положення законодавства і міжнародних угод, він здатен визначити правильний алгоритм дій.

Щоб перевірити, чи потрібно під час закупівлі застосовувати вимогу локалізації, закупівельнику достатньо перейти за посиланням https://cep.kse.ua/localizacia/ та визначити, до якого типу замовника належить його організація, що він закуповує та очікувану вартість.

Також на сторінці інструменту є повна інформація про Локалізація-tool, а також підказки, як визначити тип замовника, перелік товарів, на які розповсюджується особливості, визначені в законі, розмір локалізації в розрізі років, який потрібно застосовувати при здійснені закупівель.

Інструмент стане зручним помічником не лише закупівельникам під час підготовки до закупівлі, а й аудиторам та громадськості при проведенні моніторингу закупівель.

Докладніше про локалізацію: https://infobox.prozorro.org/articles/lokalizaciya