На Diia Summit презентували нову онлайн-послугу у будівництві від TAPAS

8 лютого команда Міністерства цифрової трансформації презентувала шість нових цифрових послуг в Дії. Серед них – автоматичний дозвіл на будівництво, розроблений за підтримки проєкту USAID / UK aid “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS”.

Послуга «Дозвіл на виконання будівельних робіт» або «Автоматичний дозвіл СС2/СС3» тривалий час вважалась однією з найбільш корумпованих послуг в будівельній галузі, оскільки стосується великих об’єктів із залученням значних коштів – багатоквартирних будинків та промисловості. На один виданий дозвіл припадало дві відмови, що часто ставило під сумніви доречність та законність цих відмов.

До запуску Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ) 80% гравців ринку стикалися з проявами корупції під час отримання дозволів і погоджень. 

Щоб отримати дозвіл на виконання будівельних робіт, забудовник має пройти всі етапи будівництва через ЄДЕССБ. Проєкт будівництва має відповідати містобудівним умовам та обмеженням, відбуватися на земельній ділянці відповідного призначення, з підтвердженим правом власності чи дозволом від власника землі, містити копії договорів підряду, проєктну документацію та результати експертизи.

Під час подання заявки система перевірить відповідність усіх документів і у разі коректного заповнення – автоматично зареєструє видачу дозволу на будівельні роботи. 

Новий сервіс буде доступний на цьому тижні.

Переведення цієї послуги онлайн також посилює відповідальність проєктувальників та експертів, які готували проєкт забудови, оскільки вони підтверджують всі документи і відомості у них власним електронним цифровим підписом. 

З весни минулого року цей механізм вже працює для будівельних об’єктів СС1 – невеликого будівництва до 5 поверхів. І вже півтори тисячі громадян отримали право на будівництво в автоматичному режимі.

Заходьте в Дію та користуйтеся новими зручними послугами!