На основі аналізу відкритих даних продемонстрували масштаби лісозаготівлі в Україні

Підозріло великий обсяг санітарних рубок – одна з найгостріших проблем господарювання в українських лісах. 15 мільйонів кубометрів лісу-кругляку було заготовлено саме таким чином у 2019-2020 роках. Майже половина деревини заготовляється саме таким чином. Це свідчить про низький рівень ведення лісового господарства та призводить до руйнування лісових екосистем.

За підтримки USAID / UK aid проєкту “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах / TAPAS” та Міністерства цифрової трансформації України, TEXTY проаналізували дані Реєстру лісорубних квитків, що став доступний на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних з кінця 2019 року. На сьогодні, у Реєстрі накопичилась інформація про понад 250 тис. фактів рубки, 150 тис. з яких – саме санітарні. Така велика кількість допоміжних рубок може свідчити про ймовірні зловживання цим способом догляду за лісом. 

Мета цього проєкту: на основі аналізу відкритих даних продемонструвати масштаби лісозаготівлі в Україні та вказати на потенційні ризики, пов’язані із використанням санітарних рубок.

  • Як зробити управління лісовою галуззю України більш прозорим?
  • Які рубки виглядають найпідозрілішими?
  • Як зберегти ліси та наше довкілля – і як в цьому можуть допомогти відкриті дані?

Про це все читайте в матеріалі за посиланням: https://texty.org.ua/d/2020/open_forestry/