Найпопулярніші послуги на платформі ЕкоСистема

Українці оформили понад 54 800 документів у сфері захисту довкілля через державну онлайн-платформу ЕкоСистему

Найбільше зареєстрували декларацій про відходи – майже 49 960. Ця послуга повністю автоматизована та надається без участі чиновника.

Раніше після подання декларації про відходи у паперовому форматі бізнес чекав на її реєстрацію п’ять днів, у разі допущення помилок – отримував відмову. Сьогодні допустити помилку неможливо, адже система одразу перевіряє дані та після внесення всієї необхідної інформації автоматично реєструє документ.

Серед інших найпопулярніших екологічних послуг на платформі, які також створені за підтримки проєкту USAID / UK aid TAPAS:

  • Видача довідки про величини фонових концентрацій
  • Висновок на транскордонне перевезення відходів, що включені до Зеленого переліку 
  • Державний облік об’єктів, які справляють або можуть справити шкідливий вплив на здоров’я людей і стан атмосферного повітря

Онлайн-платформа ЕкоСистема запрацювала у травні 2021 року з метою спростити доступ населення і бізнесу до публічних послуг у сфері захисту довкілля та усунути людських фактор під час ухвалення рішень і повʼязані з цим корупційні ризики. 

На платформі доступно 20 онлайн-послуг, серед яких – 10 функціонують у тестовому режимі, а також міститься достовірна екологічна інформація.   

ЕкоСистему створено Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України за підтримки проєкту USAID / UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS».