Нова функція сповіщень в електронній системі будівництва захистить від незаконного використання документів атестованих осіб

Запущено нову функцію сповіщень в Єдиній державній електронній системі будівництва. Оновлення передбачає автоматичне сповіщення по email, якщо дані сертифікатів атестованих осіб використано при поданні в органи Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю (ДАБК).

Це суттєво ускладнить схему легалізації незаконних забудов. Раніше при поданні документів у органи ДАБК недобросовісні забудовники могли використовувати дані фахівців, які не мали ніякого відношення до об’єкта будівництва. Такі випадки не лише завдавали шкоди діловій репутації спеціалістів, а й могли закінчитись для них значними штрафами. Тепер атестовані особи отримуватимуть сповіщення на email щоразу, як їхні дані подаватимуть в органи ДАБК. Протягом п’яти днів фахівці матимуть можливість спростувати, що вони мають відношення до цієї забудови. Це автоматично зупинятиме реєстрацію документів.

Для того аби налаштувати сповіщення достатньо зайти в Єдину державну електронну систему будівництва під своїм електронним цифровим підписом та залишити свій контактний email. Ця опція доступна для всіх користувачів, які мають робоче місце атестованої особи в особистому кабінеті користувача. У випадку відсутності доступу до вказаного функціоналу необхідно пройти верифікацію в саморегулівній організації.

Єдина державна електронна система у сфері будівництва розроблена у межах USAID/UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» у співпраці з Міністерством цифрової трансформації України та Міністерством розвитку громад і територій.