Отримати довідку про величини фонових концентрацій тепер можна онлайн

На національній платформі «ЕкоСистема» зʼявилася нова онлайн-послуга для бізнесу – Видача довідки про визначення величин фонових концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі.

Це вже пʼята екологічна онлайн-послуга, яку Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів запустило за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS». 

Відтепер підприємцям не потрібно очікувати на паперовий документ, а достатньо зайти в ЕкоСистему, заповнити форму та одразу отримати автоматичний запис у реєстрі та електронну довідку з QR-кодом.

Все відбувається швидко, зручно та прозоро, бо завдяки диджиталізації процесу зникає паперова тяганина, а чиновник не бере участі у розгляді заявок. Відповідно – зникають корупційні ризики при наданні послуг.

Інші переваги такого формату:

  • усю процедуру можна пройти із власного гаджету у будь-який час;
  • не можливо припуститися технічних помилок при заповненні заявок;
  • відсутня необхідність верифікувати дані з різних паперових джерел;
  • строк надання послуги скорочується із 30 днів до нуля;
  • отриманий електронний документ завжди «під рукою», коли це потрібно, його не можна загубити чи забути;
  • за необхідності довідку можна роздрукувати з ЕкоСистеми.
  • значна економія часу та ресурсів працівників.

Послуга реалізовуватиметься як експериментальний проєкт до кінця 2023 року. Після цього буде оцінена його ефективність та доцільність продовження.

Наразі на Екосистемі вже доступні такі екологічні онлайн-послуги, реалізовані командою проєкту TAPAS: «Подання декларації про відходи», «Видача висновку на транскордонне перевезення відходів, що включені до Зеленого переліку відходів», «Ліцензія на поводження з небезпечними відходами» та «Взяття на державний облік об’єктів, які справляють шкідливий вплив на здоров’я людей та стан атмосферного повітря».