Перші результати дипломування моряків за новою прозорою процедурою

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури повідомляє про перше підтвердження професійної компетенції моряка за стажем за оновленою та прозорою процедурою в межах перезапуску системи дипломування моряків.

Його ухвалила нова Державна кваліфікаційна комісія моряків при Адміністрації судноплавства, яка розпочала роботу 14 лютого цього року.  

Також відбувся перший іспит за допомогою всесвітньо визнаної системи тестування Crew Evaluation System (CES) 6.0, ліцензію на користування якою надав USAID / UK aid проєкт TAPAS.  

Після завершення іспиту комісія одразу ознайомлює моряка з результатами. Результати тестування та сертифікат оформлюються автоматично, що унеможливлює зовнішній вплив.  

Зараз подати документи для підтвердження компетенції моряків або присвоєння звань можна до Адміністрації судноплавства або до сервісних центрів Моррічсервісу. Поки що це єдиний законний спосіб для моряка отримати кваліфікаційні документи. Міністерство відновлення разом з партнерами працює над впровадженням простого та безпечного рішення для дистанційного подання. 

Нагадаємо, що USAID / UK aid проєкт «Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах/ TAPAS» допомагає Міністерству відновлення, Адміністрації судноплавства та ДП «Сервісний центр морського та річкового транспорту» у реалізації реформи сфери дипломування моряків. Вона передбачає створення е-системи дипломування моряків та нового Реєстру документів моряків. 

Це забезпечить повний перехід від старої системи з непрозорими та забюрократизованими процедурами видачі кваліфікаційних документів моряків до міжнародних стандартів у дипломуванні.

Із запуском нової системи у моряка з’явиться можливість швидко та прозоро отримувати послуги у сфері дипломування через портал Дія.