За пів року роботи послуги єВідновлення українці отримали понад 1,8 млрд гривень на ремонт пошкодженого житла
За цей час 56,8 тисяч заяв про пошкоджене майно надійшло у Дії. 23 тисячі громадян вже отримали виплати від держави та придбали будівельні матеріали і замовили ремонтні послуги на суму 590 млн гривень.
За підтримки проєкту TAPAS розроблено функціонал і триває підготовка до перших виплат щодо капітальних ремонтів пошкоджених будівель, де сума коштів для відбудови складає понад 200 тис грн.
Найбільше громадян, що отримали виплати, – з Харківської, Київської, Донецької, Чернігівської та Миколаївської областей. 30% учасників програми – люди віком за 60 років, а найстаршій заявниці – 101 рік.
Програму єВідновлення запустили у травні цього року. На першому етапі подати заяву могли власники пошкодженого житла. А з серпня послуга доступна і для власників повністю зруйнованого житла. Невдовзі розпочнуться виплати в межах житлових сертифікатів для людей, чиє житло було повністю знищене.
Крім того, команда TAPAS з партнерами працює над наступними етапами програми: компенсацією за знищене житло, яке залишилось на окупованій території, грошовою компенсацією для відбудови приватних будинків, що були знищені, та програмою виплат для громадян, які зробили ремонт самостійно.
Щоб скористатись послугою громадяни мають подати заяву у застосунку Дія, після чого комісія місцевої ради проводить огляд майна та визначає суму компенсації, яка фіксується в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна.
Виплату громадяни отримують на спеціальну картку єВідновлення, яку можна відкрити у 19 банках-партнерів програми та витратити виключно у будівельних магазинах і на спеціалізованих підрядників, які подали заявки на участь у програмі єВідновлення через Дію.
Попри те, що послуга використовує складну цифрову інфраструктуру, вона є простою та зрозумілою у використанні для громадян.
Більше інформації про програму єВідновлення: https://erecovery.diia.gov.ua/.
Послугу єВідновлення розробили Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України та Міністерство цифрової трансформації України за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах/ TAPAS» і Світового банку.