Проєкт «Під Наглядом»: як держава перевіряє бізнес?

Проєкт «Під наглядом» має на меті показати, як працює сфера державних перевірок бізнесу.

Закон про державний нагляд (контроль) стверджує, що перевірки мають забезпечувати інтереси суспільства. Ключовий принцип – пріоритетність безпеки у питаннях життя і здоров’я людини, функціонування та розвитку соціуму.

Натомість підприємці вважають, що перевірки використовуються недобросовісними інспекторами ще й для того, щоб заважати їхній діяльності та стягувати великі штрафи. Такі висновки зумовлені як заявами посадовців, так і новинами про зловживання контролерів та скарги бізнесу.

ТЕКСТИ проаналізували відкриті дані Інспекційного порталу, який містить інформацію про планові та позапланові перевірки, здійснені державними контрольними органами, та їхні результати, щоб краще зрозуміти, як влаштована ця сфера та як вона насправді працює. Також у статті ви знайдете короткі поради підприємцям про те, як підготуватися до проведення перевірки та рекомендації контрольним органам щодо того, як підвищити якість даних про перевірки, які вони вносять до бази даних Інспекційного порталу.

Читайте матеріал за посиланням: https://texty.org.ua/d/2021/inspections/

Матеріал створений Texty.org.ua у межах проєкту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» за підтримки Міністерство цифрової трансформації України.