Проєкт TAPAS підтримує створення Реєстру пошкодженого та знищеного майна

Команда USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» надає технічну та консультаційну допомогу Міністерству інфраструктури, Міністерству цифрової трансформації та Міністерству розвитку громад та територій у розробленні Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації.

У Реєстрі зберігатиметься інформація про житлові будівлі та інші споруди, що були зруйновані під час російського вторгнення. Вона необхідна Уряду для того, щоб отримати детальні дані щодо масштабів руйнувань та зафіксувати пошкодження або руйнування щодо кожного об’єкта, і на основі цього сформувати політику надання компенсації збитків та відбудови під час війни і після перемоги України. 

Зокрема, в межах співпраці розроблюється функціонал, що дасть змогу інтегрувати Реєстр з іншими державними базами даних, а також можливість для завантаження актів про обстеження майна, оцінювання збитків та інших документів, необхідних для подальшої компенсації.

За словами керівника проєкту TAPAS Данила Молчанова, точні та перевірені дані про пошкоджене або знищене майно потрібні багатьом органам влади: і тим, які  фіксують воєнні злочини, і тим, які планують відбудову, і тим, які допомагають постраждалим. Єдиний реєстр допоможе уникнути дублюючого збирання інформації різними державними структурами, а громадяни будуть впевнені, що вони коректно надали державі інформацію про пошкоджене майно.  

У березні цього року проєкт TAPAS вже долучився до запуску послуги подання повідомлень про пошкоджене майно через застосунок і портал Дія, якою наразі вже скористалося понад 280 тисяч українців.