Члени журі обрали чотирьох переможців національного конкурсу Open Datathon reUkraine. Їхні рішення сприяють відбудові України та мають антикорупційний ефект.
Open Datathon reUkraine, конкурс грантів для підтримки проєктів на основі відкритих даних в Україні, стартував наприкінці жовтня 2023 року. Організатори розшукували рішення, які сприяють відбудові держави, підвищують ефективність та прозорість діяльності владних структур, запобігають корупції або допомагають долати інші виклики воєнного часу.
З-поміж майже 100 заявок до фіналу дійшли десять команд. Автори проєктів змагалися за грантовий фонд на фінальному Pitch Day, який відбувся 7 грудня. Переможцями стали:
Опендатабот
Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів. Новий функціонал «Корупційні ризики будівництва» дасть змогу відстежувати дозвільну документацію щодо бази новобудов та реконструкцій на появу корупційних та інших ризиків.
Доступно!
Доступно! від команди Українського центру суспільних даних — технічне рішення щодо пошуку безбар’єрних локацій по всій країні. Проєкт сприятиме розвитку інклюзивності в українському суспільстві.
Буду мамою
Чатбот «Буду мамою» від команди «Ліки Контроль» — цифровий інструмент майбутньої мами, який дає змогу швидко знайти лікарню та отримати безоплатну медичну допомогу. Оновлений функціонал допоможе вагітним жінкам у практичній реалізації їхніх громадянських прав, боротьбі з неформальними платежами та маніпуляціями при отриманні медичних послуг.
Clarity Hromada
Clarity Hromada від Clarity Project — система дашбордів з аналітичними показниками в контексті громад. Вона підвищить ефективність управлінських рішень, інвестиційну привабливість, відкритість для мешканців.
Крім того, журі відзначило спеціальною нагородою команду Address Forever — меморіально-інформаційну систему, яка направлена на подолання та боротьбу з корупцією у сфері ритуальних послуг. Автори рішення отримали менторську підтримку від організаторів, яка допоможе в реалізації проєкту.
Переможці матимуть 100 днів для розроблення та імплементації своїх рішень.
Конкурс організований USAID / UK aid проєктом «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах / TAPAS» спільно з Міністерством цифрової трансформації України. Партнер проєкту — Фонд Східна Європа.
