Прозора відбудова: запрацювала послуга єВідновлення у застосунку Дія

Сьогодні стартувала державна програма грошової допомоги єВідновлення у застосунку Дія. Це програма підтримки громадян для ремонту житла, пошкодженого через бойові дії.

Через Дію з березня 2022 року надійшло понад 370 тисяч інформаційних повідомлень про пошкоджене та зруйноване майно. З них – понад 315 тисяч стосуються пошкодженого житла. 

Послуга єВідновлення – один із етапів прозорого плану відбудови. Вона доступна для громадян, чиї домівки були пошкоджені внаслідок бойових дій. Для тих, чиї будинки повністю зруйновані і не підлягають відновленню, уряд розробляє іншу програму компенсації.

За отримані кошти можна відновити квартиру, будинок або інше житлове приміщення, наприклад, кімнату в гуртожитку. В першу чергу допомога буде надаватися родинам захисників та вразливим верствам населення. 

Як отримати допомогу:

  1. Повідомити про пошкоджене майно у застосунку Дія, через ЦНАП чи нотаріуса. Якщо повідомляли раніше, робити це повторно не потрібно. 
  2. Відкрити рахунок єВідновлення у банку (в застосунку чи відділенні банків-учасників або під час подання заяви у застосунку Дія).
  3. Подати заяву про отримання допомоги у застосунку Дія (розділ Послуги – єВідновлення).
  4. Дозволити огляд майна для встановлення суми допомоги комісією місцевої влади та надати підтверджуючі документи.

Допомога надається, якщо житло:

  • пошкоджене через бойові дії після 24 лютого 2022 року
  • розміщене на неокупованій території, де не ведуться активні бойові дії
  • підлягає відновленню
  • не було відремонтоване самостійно

Після оброблення заяви місцева влада зателефонує заявнику та надішле комісію, яка проведе обстеження пошкодженого майна, зафіксує руйнування та визначить суму компенсації. Кошти можна витратити протягом 12 місяців на закупівлю будівельних матеріалів та оплату будівельних послуг у підрядників, які долучилися до програми єВідновлення.

Вся інформація щодо процесу отримання допомоги фіксуватиметься в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна. Крім інформаційних повідомлень та заяв на допомогу від громадян, у ньому зберігатимуться акти обстеження пошкодженого майна, списки оцінювання (чек-лісти), фотофіксація пошкоджень та рішення про надання допомоги. Такий підхід дозволить зробити процес відновлення та компенсацій прозорим та ефективним.

Детальніше про програму, партнерів та умови участі: https://erecovery.diia.gov.ua 

Команда USAID / UK aid проєкту TAPAS надала підтримку у розробленні технічної та законодавчої частини впровадження послуги, а також у створенні Реєстру пошкодженого та знищеного майна. 

Послуга єВідновлення створена Міністерством цифрової трансформації та Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS».

Цифровізуємо відбудову України!🇺🇦