Прозорі медичні закупівлі: запрацювала система бізнес-аналітики щодо закупівель ДП МЗУ за централізованими програмами МОЗ

Державне підприємство «Медичні закупівлі України» за підтримки проєкту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність в державному управлінні та послугах/TAPAS» представило свою систему бізнес-аналітики (ВІ) на базі Tableau Software  https://bi.medzakupivli.com/.

BI – зручна візуалізація даних про закупівлі ДП МЗУ. З її допомогою можна аналізувати закуплені та поставлені ДП МЗУ ліки та медвироби за програмами МОЗ у 2020 та 2021.

ВІ містить таку інформацію:

  • суми договорів і кількість ліків та медвиробів, що закуповуються ДП МЗУ за централізованими програмами МОЗ;
  • статус та дати поставок закуплених товарів, в Україну та до лікарень;
  • залишки за напрямами та окремими позиціями у регіонах і лікарнях;
  • наявність вакцини CoronaVac проти COVID-19.

Публікація таких даних в одному місці відбувається вперше і є проривом для сфери державних медичних закупівель. Раніше ця інформація оприлюднювалась обмежено, або надавалась у відповіді на офіційні запити. Інформація, розміщена в BI, буде корисна пацієнтам та пацієнтським організаціям, громадським організаціям, аналітикам, органам виконавчої влади, закладам охорони здоров’я, представникам фармринку.

«Спільною роботою ми прагнемо розширити доступ громадськості до інформації. Зробити отримання даних зручнішим, простішим та швидшим. Зі сторони Міністерство охорони здоров’я України ми працюємо над тим, щоб інтегрувати BI на наш сайт для ще зручнішого доступу користувачів до оприлюднених даних», – Марія Карчевич, Генеральна директорка Директорату з розвитку цифрових трансформацій в охороні здоров’я МОЗ України.

«У ВІ наявні дані щодо усіх закладів охорони здоров’я, до яких ДП МЗУ постачає ліки та медичні вироби, що закуповуються за централізованими програмами МОЗ. Дані про поставки оновлюються щоденно, про закупівлі – щогодинно. Інформація про залишки актуалізується двічі на місяць, після внесення у систему відповідних даних закладами охорони здоров’я. У системі наявні різні рівні фільтрів, які допомагають шукати як загальну інформацію, так і у розрізі окремого бюджетного року, області, напряму, лікарського засобу (МНН)», –  Альона Жужа, Начальниця відділу виробничої аналітики та ІТ ДП «Медзакупівлі України».

«ВІ-система ДП МЗУ надає унікальну інформацію про повний закупівельний цикл медичних товарів – з моменту замовлення від Міністерства охорони здоров’я до поставки у лікарню. ВІ це – живий інструмент, функціонал якого залежить не тільки від ДП МЗУ, а й від фідбеку самих користувачів», –  Анастас Бойко, радник з питань з питань електронних закупівель проєкту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність в державному управлінні та послугах/TAPAS».

Наразі ВІ працюють в тестовому режимі. ДП МЗУ буде додавати нові дані в систему в залежності від запитів користувачів. Запрошуємо користуватися та надавати зворотній зв’язок через будь-які зручні засоби зв’язку (в коментарях, в повідомленнях, через сайт).