Прозорість та підзвітність роботи держави: Україна – друга в Європі в рейтингу відкритих даних

Україна – на 2-му місці серед 35 країн в європейському рейтингу зрілості сфери відкритих даних – Open Data Maturity 2022!

Наша держава зробила потужний прорив у розвитку сфери відкритих даних. У 2021 році Україна посіла шосте місце, а в 2020 році – 17-те. У 2022 – попереду тільки Франція.

Цьогоріч рівень зрілості відкритих даних в Україні становить 97%, що на 3% більше за минулорічний показник. У той час, як середній показник в Європі – 82%.

Щороку з 2015 року Європейський портал даних проводить дослідження Open Data Maturity Report. У ньому оцінюється поточна ситуація розвитку відкритих даних, прогрес країн щодо відкриття даних та надаються рекомендації щодо покращення ситуації.

Попри повномасштабну війну та тимчасове обмеження доступу до певних наборів даних з міркувань національної безпеки, Міністерство цифрової трансформації продовжує розвивати сферу відкритих даних, та щодня працює над тим, аби якомога більше наборів даних ставали доступними для громадськості.

За результатами дослідження, Україна отримала такі оцінки в рейтингу:

  • Політика відкритих даних — 640 балів.
  • Функціонування порталу відкритих даних https://data.gov.ua — 617 балів.
  • Вплив відкритих даних — 600 балів.
  • Якість відкритих даних — 606 балів.

Наш проєкт щиро радіє успіху України. Адже протягом семи років ми надавали підтримку українському Уряду в розвитку сфери відкритих даних: від розроблення нової редакції 835 постанови та запуску оновленого держпорталу відкритих даних https://data.gov.ua та Центру компетенції Дія.Відкриті дані https://diia.data.gov.ua до проведення навчальних програм для представників виконавчої влади та органів місцевого самоврядування і надання грантової підтримки для розвитку проєктів на основі відкритих даних, що мають антикорупційний та соціальний вплив, та для підтримки проєктів громадянського суспільства.

Зокрема, була проведена серія якісних досліджень антикорупційного та соціального впливу відкритих даних у різних галузях економіки. Інформація та результати з них лягли в основу для заповнення анкети Open Data Maturity Report 2022, що стало однією з вирішальних складових успіху України.

Крім того, USAID / UK aid проєкт «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» спільно з Міністерством цифрової трансформації України розробляє концепцію моніторингу післявоєнної відбудови України на основі відкритих даних. Ціль — забезпечити максимально швидке і ефективне відновлення української економіки та суспільства, а також — прозоре використання міжнародної допомоги для України.

Результати дослідження Open Data Maturity 2022 — це об’єктивний показник того, що Україна рухається у правильному напрямку, бо відкриті дані — це основа прозорої та антикорупційної роботи Уряду. Саме вони гарантують підзвітність чиновників. А доступ до інформації дозволяє кожному українцю контролювати владу та впливати на життя держави.

Знайомтеся з дослідженням Open Data Maturity Report: https://data.europa.eu/…/public…/open-data-maturity/2022