Розпочалось бета-тестування доступу до відомостей ЄДЕССБ приватних електронних систем

В Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва розпочалось бета-тестування автоматичного доступу до відомостей для приватних електронних систем по АРІ. 

Завдяки цьому оновленню інформаційні системи приватної форми власності зможуть оперативно отримувати дані про характеристики об’єктів будівництва та статуси документів щодо них, а також результати оброблення статистичних або аналітичних даних. 

Ці зміни призведуть до підвищення прозорості будівельного ринку, оскільки інформація про стан будівництва того чи іншого об’єкту буде надходити в режимі реального часу.

Щоб долучитись до процесу бета-тестування цієї послуги, необхідно надіслати запит на пошту build-api@diia.gov.ua. 

Нагадаємо, 28 грудня 2021 року Кабінет Міністрів України затвердив Постанову № 1396 «Деякі питання встановлення розміру плати за доступ до відомостей, що містяться в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва». Постановою встановлено вартість підключення до отримання даних з е-системи будівництва у розмірі 1870 грн щомісячно.

Єдина державна електронна система у сфері будівництва розроблена Міністерством розвитку громад і територій у співпраці з Міністерством цифрової трансформації за підтримки проєкту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS».