Сервіс PravoSud допомагає аналізувати судові рішення та виявляти упереджених суддів

Судова система щодня генерує десятки тисяч нових документів. Відкриті дані та сервіси на їх основі допомагають моніторити судові рішення, аналізувати роботу суддів та слідкувати за ходом розгляду справ. 

У такий спосіб відкриті дані сприяють побудові прозорої судової системи в Україні: журналісти та активісти мають змогу контролювати роботу судів, знижуються корупційні ризики, а юристи можуть виконувати свою роботу швидше та ефективніше.

PravoSud – це аналітична платформа, створена на основі відкритих даних, яка дає змогу шукати та аналізувати судові документи, готуватися до судових процесів. Сервіс містить велику кількість фільтрів для зручного сортування інформації. 

Завдяки гранту у конкурсі Open Data Services Support додали новий функціонал та покращили наявний. 

Тепер сервіс пропонує:

🔸 швидко переглядати, які судді розглядали судові справи, де брала участь юридична особа та яким був результат. 

🔸досліджувати історію розгляду справ стосовно конкретного судді.
Це дає змогу побачити можливі збіги, коли той самий суддя розглядає справи за участі певної юридичної особи з однаковим результатом. І може вказувати на упередженість та давати підстави для більш поглибленого вивчення таких випадків.

🔸 дуже точно знаходити потрібні документи.
Наприклад, система може відстежувати документи лише певного суду або лише конкретного судді чи судової інстанції відповідно до типу судочинства, результату розгляду справи й навіть враховувати наявність пошукових слів чи словосполучень. 

Доступ до платформи безоплатний для державних органів, громадських організацій та освітніх закладів.

Скористатися сервісом: https://www.pravosud.com.ua/

Сервіс PravoSud удосконалено в межах грантового конкурсу Open Data Services Support, проведеного Міністерством цифрової трансформації спільно з USAID / UK aid проєктом «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS» та за підтримки Фонду Східна Європа.